Sjajnom završnicom do vrha

Goran Markuš • nedjelja, 22.11.2009.

Odličnim nastupom u drugom poluvremenu košarkaši iz Darde uspjeli su svladati domaći Zabok i tako se petom ovosezonskom pobjedom makar privremeno odvojiti na samom vrhu A-1 lige...

Ispred brojnih obožavatelja domaćini vrlo hrabro otvaraju susret i preuzevši inicijativu praktički od prve minute dolaze do vodstva koje do kraja prve četvrtine narasta i na sasvim solidnih šest poena razlike. Najveći problem gostima su u tom periodu stvarali protivnički centri koji su čvrstim i koncentriranim nastupom potpuno dominirali igrom u reketu.

Ništa bolje gosti se nisu snašli niti početkom druge četvrtine kada Zabok radi brzih 4:0 i po prvi puta na utakmici bježi u dvoznamenkastu prednost. Međutim, gosti se uspjevaju probuditi i u naredne tri minute dolaze do svega četiri poena razlike. Ipak, niti Zabok se ne predaje i čvrstom igrom u samoj završnici poluvremena radi 9:2 i na odmor odlazi s odličnih 12 poena prednosti.

Vezane vijesti

Nažalost po domaćina, već od prve minute nastavka bilo je vidljivo da do ranog odvajanja i osiguranja pobjede Zabočani neće tako lako doći. Upravo suprotno, katastrofalni napadački učinak domaćina Darda je polako, ali sigurno koristila i do ulaska u završnih deset minuta dolaze na "svega" pet poena zaostatka.

Usprkos glasnoj podršci s tribina Zabočani se potpuno raspadaju već na samom otvaranju završnice što gost zna iskoristiti i s odličnom 0:14 serijom preuzima rezultatsku inicijativu koju do samog kraja susreta više ne ispušta. Nakon dvije uzastopne trice domaćini su najbolju šansu dobili kod rezultata 78:80, no s druge strane precizan je Dejan Meznarić (13 poena) što osigurava peto ovosezonsko slavlje košarkaša iz Darde.

Bespogovorno, s 20 poena i pet skokova prvo ime susreta bio je gostujući Ivan Krolo, a odličan je susret i iza njegovog suigrača, Marka Mandića koji je za 30 minuta upisao 19 poena uz visokih deset skokova. Kod Zabočana, pomalo neočekivano najefikasnijim se pokazao Ivan Čular (18 poena, 8 skokova) kojeg s 13 poena i četiri skoka prati ponovno solidan Ante Krapić.