Preokret Orleansa u posljednjoj četvrtini

Branko Barić • srijeda, 14.10.2009.

Iako je bio nadomak prve ovosezonske pobjede, Chalon je uspio prokockati veliko vodstvo u posljednjoj četvrtini zaostalog susreta prvog kola protiv Orleansa. Le Mans se oporavio od poraza u prvom pretkolu kvalifikacija za Euroligu od Albe i na svom parketu svladao Strasbourg...

Chalon je na kraju treće četvrtine imao deset poena prednosti nad Orleansom, ali novopečeni Euroligaš je na početku posljednje dionice napravio seriju 10:0 i brzo sve vratio na početak. Nalet su iskoristili i za potpuni preokret, pa su tako stigli do prve ovosezonske prvenstvene pobjede (87:81). Cedrick Banks je za pobjednike skupio 20 poena i pet asistencija, a poen više postigao je Austin Nichols. Najbolji kod Chalona bio Drew Neitzel s 21 poenom i sedam asistencija.

Le Mans je svladao Strasbourg s 83:76, a najzaslužniji za to je Zack Wright s 14 poena, šest skokova i četiri asistencije. Iako je postigao tek šest poena uz očajan šut 2/11, Marc Salyers upisao je čak sedam asistencija i time izjednačio svoj osobni rekord u LNB-u. Za goste iz Strasbourga Tremmel Darden ubacio je 18 poena uz sedam skokova, četiri asistencije i dvije blokade.