Aragon na čelu tablice

Željko Kubatka • subota, 19.09.2009.

U očekivanju subotnjeg derbija odigrane su prve dvije utakmice drugog kola Asobal lige sa polovičnim uspjehom domaćina, Aragon srenom pobjedom u gostima zasjeo na čelo tablice….

Obje utakmice su odigrane u večernjem terminu sa početkom u 21,00 sat. Arrate je ugostio Aragon nadajući se prvoj domaćoj pobjedi. Domaći rukometaši Arratea su igrali odlično i vodili većim dijelom utakmice ali su pred kraj posustali i dozvolili Aragonu da sretno dođe do druge pobjede.

Gosti iz Zaragoze su prvi put izjednačili i nakon toga poveli u 43. minuti i sve do kraja se vodila izjednačena borba da bi najbolji igrač Aragona Jorge Maqueda postigao svoj osmi gol trideset sekundi prije kraja za vodstvo 27:28 što su uspjeli i sačuvati. Domaći Arrate može žaliti za izgubljenim bodovima jer su zaslužili makar bod. Hrvat Ivica Obrvan je bio dobar u domaćoj ekipi i postigao je dva gola. Aragon je odlično započeo Asobal ligu i sa dvije pobjede trenutno je vodeći na tablici.

Posada je ugostila novog prvoligaša Cangasa i vodila sa jednim do dva gola razlike cijelo prvo poluvrijeme a istakao se crnogorski reprezentativac i bivši igrač Osijeka Novica Rudović sa šest golova iz sedam pokušaja. Prvi dio je završio u korist domaćina rezultatom 13:11.

U drugom dijelu nastavak iz prvog, domaćin predvođen Rudovićem drži i povećava prednost na konačnih 28:23. Za Octavio Pilotes Posada prva dva boda dok će Cangas morati pričekati svoje prve prvoligaške bodove.