1. Hrvatska nogometna liga, 32. kolo, 24.05.2009, 16:30 h, Stanovi, gledatelja: 1.000

zadarsport.com • nedjelja, 24.05.2009.

Nogometaši Zadra i Croatije iz Sesveta odigrali su danas po vrućem i sparnom vremenu utakmicu 32. kola 1.HNL u kojoj nije bilo pobjednika. Jedini pogodak za domaćine postigao je mladi kadet Zadra Franko Bilaver u 79. minuti, dok je za goste strijelac također jedinog pogotka bio Marko Goja u 64. minuti...

Ivan Ćurjurić
60'
27
Marko Rašo
70'

Franko Bilaver
70'

Semir Slomić
46'

Laurent Atangana
85'
10
Jasmin Agić
90'
Milan Đuričić

Prvu priliku na utakmici imali su Zadrani preko Marina Ljubičića koji u 4. minuti oprobava udarac sa 20 metara, no sve ostaje samo na pokušaju. Dvije minute kasnije, Jozinović je pokušao nešto između udarca na gol i ubačaja, no loptu bez problema kupi danas vrlo dobri vratar gostiju Ivan Radoš. U 12. minuti Zadrani su bili nadomak gola, Jozinović je pucao prema golu, no lopta se nekako odbila do Ljubičića koji ispred sebe ima jedino vratara Radoša. Ljubičić se ne snalazi dobro, pa tako njegov lagani udarac sa 17 metara bez problema brani vratar gostiju.

U 18. minuti Zadrani su se još jednom našli u izglednoj prilici. Maruna je lijepo ubacio s desne strane, Mitrović promašuje loptu, a Šaranović je pogađa glavom te puca pod gredu, no Radoš efektnom paradom loptu odbija u korner. U 34. minuti i Župan je oprobao svoj udarac, no lopta odlazi iznad gola. Posljednju priliku u prvom dijelu imali su Surać, Župan i Ljubičić. Prvo je Mitrović dobro pronalazi Suraća na rubu kaznenog prostora, no ovaj umjesto da puca, petom dodaje za Župana. Na kraju se lopte nekako dokopao Marin Ljubičić koji puca prema Radošu, no njegov udarac prolazi samo uz rub vratnice.

54. minuta je bila u tijeku kad je Mitrović pokušao s dvadesetak metara, no udarac je bio preslab, pa lopta završava u rukama gostujućeg vratara. U 62. minuti Zadrani su još jednom opasno zaprijetili gostima, Mitrović je dobro ubacio s boka, no Šaranović koji je bio sam pred Radošem u padu nije stigao na loptu. Samo minutu kasnije Župan iskosa ubacuje za Ljubičića koji glavom puca dobro, čak i pogađa prečku, no gosti otklanjaju još jednu prijetnju.

U 64. minuti Marko Guja prošao je nekoliko igrača Zadra, ušao u kazneni prostor i tako reći iz mrtvog kuta pogađa u Ježininu stranu za 0-1. Zadarski vratar Antonio Ježina morao je bolje reagirati pri udarcu Goje na svoja vrata. U 79. minuti Zadrani su stigli do izjednačenja, a strijelac je bio mladi kadet Zadra Franko Bilaver. Jozinović je izveo slobodan udarac na način da je loptu dodao mladom zadarskom kadetu koji sa dvadesetak metara precizno puca te pogađa Radoševu mrežu u svom prvom seniorskom nastupu! Udarac je bio precizan i odmjeren, Radoš ništa nije mogao.

Posljednju ozbiljniju priliku na utakmici imao je Marko Rašo koji u 84. minuti izlazi oči u oči s Radošem. Umjesto da puca na gol, Rašo je pokušava lob udarcem preko Radoša, no lopta odlazi preko vratnice.