1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 26.04.2009, 16:30 h, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Tomislav Petrović (Valpovo), Tomislav Šetka (Đakovo)
Inter-Zaprešić
0:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Domaći nezadovoljni suđenjem

Mario Lešković • nedjelja, 26.04.2009.

U Zaprešiću igra bez igre i bez pogodaka. Više se pričalo i komentiralo nego igralo, a domaćin opet oštećen i pitanje je dokad će biti tako. Potvrdu pogreške glavnog suca iznio je i "Oko sokolovo" Mateo Beusan, a Interu to malo znači jer su ostali bez dva bitna boda...

Bernard Gulić
56'
10
Tomislav Jonjić
74'
7
Marijo Dodik
81'
Željko Malčić
64'
28
Tomislav Mazalović
76'

Josip Duvnjak
88'
Stanko Mršić

U Zaprešiću bitna utakmica za oba kluba, a posebno za domaćine. Toplo vrijeme kao da je sputalo igrače obje momčadi, a možda je u pitanju bio i grč zbog imperativa rezultata. Interova momčad puna je mladih igrača koji nemaju prvoligaškog iskustva i sasvim sigurno nisu pokazali sve što znaju.

Od početka Cibalia je imala terensku inicijativu, ali ništa konkretnoga nismo vidjeli do 24. minute kada Lukačević sjajno puca, a najveći Interov talent, Delač, uspijeva obraniti svoja vrata i loptu prebaciti preko grede.

Vezane vijesti

Najzanimljivija situacija na utakmici viđena je u 34. minuti kada Inter ima slobodni udarac, a loptu je uzeo Grgurović. Lijepo je namjestio, pucao i zatresao mrežu. Umjesto veselja domaćih, nevjerica. Glavni sudac utakmice, Šimčić, poništio je pogodak i time teško oštetio zaprešićku momčad.

Potvrdu nezadovoljstvu zaprešićkog kluba dao je i Mateo Beusan jer je sudac dao karton igraču Cibalije zbog preranog izlaska iz "živog zida", a to je i mogao učiniti nakon priznatog pogotka.

Pitanje je samo da li je sudac dao znak Grguroviću da izvede udarac ili svirao zbog davanja opomene. No, prepustit ćemo nadležnim tijelima neka dalje analiziraju situaciju.

Do poluvremena više nije bilo izrazitih prigoda jer su domaći bili šokirani događajem iz 34. minute, dok gosti ionako nisu ništa posebno pokazali u prvom dijelu osim prigode Lukačevića iz 24. minute.

U nastavku rastrgana igra s obje strane, a od prigoda domaćih valja izdvojiti samo udarac Golema iz 53. minute glavom, ali nije bio dovoljno precizan da bi ugrozio vratara Cibalije, Burcsu. U 57. minuti prijeti Cibalia preko Husića, ali niti on iz dva pokušaja ne uspijeva pronaći put do mreže domaćih.

Do kraja nervoza na terenu, a prigode na kapaljku. Zaprešićka publika pokazivala je nezadovoljstvo viđenim, a domaći mogu žaliti za tom famoznom 34. minutom, koja je bila krucijalni trenutak današnjeg susreta. Pitanje je kako bi se dalje utakmica razvijala da je tada sudac Šimčić pokazao na centar.

Inter ponovo nije uspio postići pogodak, a tako je nemoguće doći do pobjede. Gosti su došli u Zaprešić po bod, a u toj namjeri su i uspjeli i odlaze kući sretni.