1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 19.04.2009, 20:15 h, HNK Cibalia, Vinkovci, gledatelja: 2.500
Suci: Vučkov (Rijeka), Ambrinac (Zagreb), Mlakar (Zagreb)

Ante Jukić • nedjelja, 19.04.2009.

Nogometaši Cibalije i Osijeka podijelili su bodove u posljednjem susretu 26. kola HNL-a. Vodstvo gostima u 36. minuti donio je Vida, dok je konačnih 1:1, samo četiri minute kasnije, postavio Malčić...

Ivan Baraban
56'
18
Ivan Babić
89'
2
Mario Kiš
90'+1'
Tomislav Steinbrückner

Iako tri tisuće gledatelja na jednoj HNL utakmici nije zanemariva brojka, pogotovo kad je stadion uz Bosut u pitanju, moramo priznati da smo očekivali i veću posjetu na trećem, ujedno i posljednjem ovosezonskom slavonskom derbiju. Baš kao i u prethodna dva susreta sa susjedima, Vinkovčani ni večeras nisu uspjeli osjetiti slast pobjede, a utjeha im može biti tek činjenica da su ovog puta uzeli barem bod.

Prvu priliku na utakmici zabilježili smo u 16. minuti, no i to je bilo više za popuniti rubriku, budući da do mlakog udarca Kneževića nismo vidjeli ama baš ništa što bi "mirisalo" na opasnost. Nakon tog upozorenja gostiju s Drave, Vinkovčani konačno pokazuju "zube", a kao plod te mini-ofenzive stižu i dvije izgledne prilike. U 20. minuti najprije Pavličić, pa onda i Malčić, ne uspijevaju "probiti" Skendera, dok je udarac glavom Husića iz 23. minute otišao za malo pokraj vratnice.

Vezane vijesti

Kada je sudac Vučkov u 29. minuti dosudio slobodan udarac za Cibaliju u "zoni Pavličić", mnogi su domaći navijači već počeli slaviti vodeći pogodak, no odlični Skender dosta je naučio od kolega Subašića i Butine, tako da je uspio izbiti loptu u korner.

Obrane raspoloženog osječkog vratara dodatno su na težini dobile u 36. minuti, budući da su gosti tada, iz praktički prve ozbiljnije situacije u šesnaestercu nebesko-plavih, stigli u vodstvo. Kneževićev udarac iz kuta domaća obrana nije uspjela pravovremeno očistiti, a najbolje se u toj gužvi snašao Vida, koji uspijeva ugurati loptu u mrežu.

Premda ih je vodeći gol Osijeka vidno "presjekao", s obzirom da je stigao kao grom iz vedra neba, Vinkovčani su se brzo vratili u igru. Nakon što je u 39. minuti promašio još jednu izglednu priliku, Željko Malčić svoju je grešku poslao u zaborav snalažljivom reakcijom na dobro izvedeni korner Pavličića. Centarfor Cibalije "napao" je prvu vratnicu, nadskočio Skendera i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugi dio utakmice bolje su otvorili gosti. Nisu, doduše, Osječani imali neku izglednu priliku za pogodak, no nekoliko su se puta opasno "šuljali" po šesnaestercu Cibalije, koja je iz svlačionica izašla nekako smušena i nepovezana. Naznake buđenja nebesko-plavih donosi 59. minuta, kada je Medvid mogao i bolje reagirati na ponovno odlično izveden udarac iz kuta Pavličića.

Nažalost gledatelja na stadionu uz Bosut, ali i onih pred malim ekranima, prilika Medvida dugo je slovila za posljednje pravo uzbuđenje na utakmici. Preostalih pola sata slavonskog derbija pretvorilo se u teško gledljivu predstavu, s puno prekršaja, natezanja, valjanja i svega onog što nikako ne želimo gledati na travnjacima naše lige. Izdvojit ćemo, tek, gužvu u petercu gostiju u posljednjim trenucima utakmice, no gosti su ipak uspjeli izbiti loptu koja je opasno šetala po njihovom petercu. Završilo je, dakle, 1:1, a bodom zadovoljniji svakako mogu biti Osječani, koji su ostvarili svoj primarni cilj.