1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 19.04.2009, 16:30 h, Kantrida, Rijeka, gledatelja: 1.500

Zoran Zdelar • nedjelja, 19.04.2009.

Rijeka je s velikim oprezom čekala današnji dvoboj s opasnim gostom iz Kranjčevićeve, no zahvaljujući vrlo dobroj igri osvojili su tri boda bez ikakvih problema...

Davor Vugrinec
46'
16
Besart Abdurahimi
57'
13
Marin Oršulić
65'
Luka Pavlović

Riječani su, pokazalo se tijekom 90 minuta igre, ipak neopravdano strahovali pred dvoboj sa Zagrebom. Vjerojatno se i nije radilo toliko o strahu koliko su s Kantride proteklih dana pokazali da respektiraju momčad iz Kranjčevićeve, koja tijekom ove sezone inače igra iznimno dobro na gostovanjima.

Robert Rubčić je sa svojim suradnicima očito vrlo dobro pročitao njihovu igru i Zagreb je malo toga pokazao danas na Kantridi, dok su Riječani stigli do svoje nove pobjede te sada zaostaju svega jedan bod za toliko željenim trećim mjestom na prvenstvenoj ljestvici.

Vezane vijesti

Domaćini su mogli slaviti vodstvo nakon samo pet minuta igre, ali Ahmad Sharbini nije bio precizan nakon što je vratar Škorić odbio jednu loptu te je Ahmad s malene udaljenosti praktički promašio nečuvanu mrežu. U 11. minuti taj im se promašaj već mogao osvetiti, no gosti ipak nisu bili dovoljno precizni prilikom izvođenja slobodnog udarca s obzirom da je lopta otišla malo pored okvira gola.

Rijeka je nastavila s nizanjem prilika, najprije se Škorić jedva zaustavio udarac Cerića glavom, a već u idućoj minuti zaustavlja i udarac bivšeg kapetana Anasa Sharbinija.

Do 40. minute utakmice gostujući vratar Škorić bio je prvo ime utakmice zahvaljujući nekoliko zaista lijepih reakcija, ali nakon što je Fernandez nabacio loptu s desnog boka ipak je morao u mrežu. Škorić je i toj situaciji bio na lopti, no samo ju je odbio do Tarika Cerića koji s malene udaljenosti zabija glavom za vodstvo od 1:0.

Malo pred kraj prvog poluvremena Krstanović je uspio svladati Mancea, no sudac je uočio određenu nepravilnost te odlučuje poništiti pogodak.

Luka Pavlović u drugi dio odlučuje ući s ne potpuno oporavljenim Davorom Vugrincem, no on i u takvom stanju predstavlja veliku prijetnju, pa je već u 51. minuti imao priliku za izjednačenje rezultata, no na sreću domaćih gledatelja ipak nije bio dovoljno precizan. Zagreb se u tim trenucima uspio stabilizirati, no uskoro ih je ponovno poremetio novi pogodak.

Ovog puta s boka je loptu poslao Igor Novaković, a mladi Sandi Križman sjajno vara svoje čuvare, dobro puca, Škorić brani i odbija loptu koja zatim ponovno stiže do Sandija, a on nakon toga hladnokrvno ipak uspijeva zatresti mrežu za 2:0.

Gledatelji na Kantridi mogli su biti zadovoljnim nogometom koji su gledali, Rijeka je i ovog puta igrala vrlo dobro, a pobjeda je mogla biti i još uvjerljivija da je kojim slučajem Anas bio nekoliko centimetara precizniji u 68. minuti kada je zatresao gredu. Nedugo nakon toga je Anas napustio igru, a Rijeka je i u samoj završnici imala neke solidne prilike za potvrdu pobjede, no mogu biti sasvim zadovoljni i s postignutih 2:0.