Aalborg i Magdeburg prvi do Final Foura, Kielce eliminirano u drami u Njemačkoj

HINA, Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.05.2024.

Aalborg je ukupnom pobjedom protiv Veszprema izborio prolaz na završni turnir Lige prvaka, a tamo će mu društvo praviti Magdeburg...

Rukometaši Aalborga i Magdeburga prvi su sudionici završnog turnira Lige prvaka nakon što je Aalborg eliminirao Veszprem, a Magdeburg nakon sedmeraca Kielce.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Aalborg, koji je prvi susret u gostima izgubio s 31:32, doma je dobio s 33:28 i prošao. Mads Hoxer bio je najbolji strijelac Aalborga i utakmice s devet golova, Mikita Vailupau najuspješniji kod Veszprema sa šest.

Vrlo uzbudljivo bilo je u Magdeburgu gdje su domaći lovili gol zaostatka iz prve utakmice (26:27) i uhvatili ga. U prvom poluvremenu Poljaci su vodili i s tri pogotka, u izjednačenom drugom poluvremenu domaći su poveli u završnici 23:21 no minutu prije kraja sedmerac za Kielce izborio je Igor Karačić. Nijemci su bili uspješniji u raspucavanju sedmeraca.

Omar Ingi Magnusson zabio je šest golova, a vratar Sergey Hernandez Ferrer 15 obrana kod Nijemaca, dok je Karačić zabio tri gola za Poljake.

U četvrtak Kiel će ugostiti Montpellier (prvi susret 30:39), a Barcelona momčad PSG-a (30:22).

Završni turnir održat će se 8. i 9. lipnja u Kölnu.