1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 22.03.2009, 15:30 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 2000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo) i Tomislav Šetka (Đakovo)

Ivana Jurica • nedjelja, 22.03.2009.

Manje od pola sata igre Šibenčanima je bilo dovoljno da dođu do visoke prednosti nad iznimno slabim gostima iz Zaprešića. Hat-trick raspoloženog Ermina Zeca, minijature Govića i Alispahića u prvih pola sata oduševili su gledatelje. U nastavku tempo je pao, a o igri gostiju dovoljno svjedoči podatak da nisu niti zapucali na gol Blaževića ili stvorili priliku. Pobjeda, ostvarena rezultatom 4:0, mogla je biti i izraženija, ali i ovako su Šibenčani zadovoljni ostvarenim uoči prvenstvene pauze...

Ivan Elez
65'
9
Alen Šubić
72'
27
Hrvoje Spahija
75'
Marijan Budimir
46'
22
Luiz Paulo Hilario Dodo
63'
10
Tomislav Jonjić
70'
Borimir Perković

Pribojavali su se domaći nogometaši neugodne tradicije susreta sa Zaprešićanima na Šubićevcu u posljednje vrijeme koji su završavali remijima. No, vrlo brzo pokazalo se kako to ovoga puta neće biti slučaj. Već u drugoj minuti Modri su došli do prednosti. Ademi je započeo akciju, dodao Goviću koji u priliku gura Zeca, on izlazi sam pred mladog vratara Delača i bez problema ga prebacuje za prvo slavlje na Šubićevcu.

Gosti su imali loptu više u svom posjedu na početku utakmice, ali bilo je to uzalud jer lopta se ponovno već u 12. minuti našla u njihovoj mreži. Ponovno je Gović sjajnom asistencijom u odličnu priliku gurnuo svog suigrača Ivana Rodića koji je brži od svojih čuvara i nema problema u realizaciji.

Vezane vijesti

Raspoloženi domaćini redali su akcije za akcijom, raspoloženi napadači Zec i Rodić, odnosno lucidni Alispahić i Gović minijaturama su izazivali pljesak domaće publike. U 23. minuti na semaforu je već svjetlilo 3:0. Alispahić je fantastičnom asistencijom gurnuo u priliku sugrađanina Zeca, a on takve prilike ne propušta realizirati.

Sudac Bebek

Hrvatski internacionalac Ivan Bebek nije trebao imati težak posao u susretu Šibenika i Intera, ali nije ga odradio onako kako se očekuje od suca njegovih kvaliteta: neujednačen kriterij, i kod prekršaja i kod dijeljenja kartona (i kod jedne i kod druge momčadi), nepoštivanje prednosti na obje strane.

Jedina veća greška dogodila se u devetoj minuti kad je domaćem napadaču Zecu pokazao žuti karton, iako je bilo vidljivo kako je zapravo igrač Intera srušio napadača Šibenika u izglednoj situaciji i onemogućio ga da dođe u priliku za postizanje gola, te je zapravo gostujući igrač trebao dobiti karton.

Pet minuta kasnije i novi pogodak. Gović je ubacio s ruba kaznenog prostora, Rodić pucao glavom, Interov vratar Delač obranio je taj udarac, ali lopta je opet stigla do Zeca koji je i treći put šalje u mrežu. Hat-trick mladog bugojanskog napadača, njegov 13. pogodak sezone s kojim se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca I. HNL s Kalinićem i Vručinom.

Momčad Borimira Perkovića bila je jako loša. Domaći vratar Blažević u prvom dijelu nije imao potrebu za intervencijom. Domaćini su, s druge strane, bili iznimno raspoloženi, težili su atraktivnosti u igri. Do kraja poluvremena Šibenik je mogao i povećati svoje vodstvo, ali udarac Govića, nakon akcije s Rodićem, gosti su u posljednji trenutak blokirali.

U nastavku nismo gledali igru kao iz prvog poluvremena. Domaćini su bili zadovoljni visokim vodstvo, dok je Inter i dalje bio jednako indisponiran. Na prvu priliku čekalo se do 58. minute kad je Gović zaprijetio iz slobodnog udarca, ali pogodio je živi zid. Minutu nakon toga gosti su ostali s igračem manje. Šarić je potpuno opravdano dobio drugi žuti, dakle crveni karton, i morao je u svlačionicu.

Unatoč igraču više nisu Šibenčani do kraja utakmice uspjeli ponovno zatresti mrežu. U 77. minuti Milanović je pucao nakon kornera Eleza, ali bilo je to preslabo da bi se savladao gostujući vratar. Dvije minute kasnije Elez je pokušao i iz slobodnog udarca, ali njegov je udarac završio kao i Govićev nešto ranije, u živom zidu.

Elez, koji je u nastavku ušao u igru, bio je glavni inicijator svih prilika domaćina. U 87. minuti sam je sebi stvorio priliku i kad je već bio u padu lopta mu se odbila od jednog braniča gostiju, ali je nije uspio dobro zahvatiti tako da je udarac otišao pored gola. Odličnu priliku pripremio je i Šubić Rodiću, ali ovog puta on nije bio precizan.

Novom pobjedom Šibenčani su se približili Koprivničanima na samo jedan bod zaostatka, dok je Inter s četiri uzastopna poraza i dalje u nezavidnoj situaciji.