1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 16.11.2008, 15:30 h, Stanovi, gledatelja: 3000
Suci: Trampus (Osijek), Lesandrić (Nuštar), Menđušić (Vinkovci)

Sanja Čalić • nedjelja, 16.11.2008.

Zadrani su na svojim Stanovima stali na kraj nizu od sedam utakmica bez poraza susjednog Šibenika. U prilično ravnopravnoj igri pobjednika je u 55. minuti presudio Marin Tomasov…

Dragan Župan
46'
11
Marin Batur
90'
6
Bruno Šiklić
90'+1'
Arijan Ademi
79'
14
Ivan Hunjadi
84'
28
Alen Zoričić
88'
Ivica Kalinić

Utakmica na Stanovima, baš kao i na ostalim terenima, započela je minutom šutnje povodom obilježavanja Dana sjećanja na Vukovar. Zadrani su prvi pokušali zaprijetiti kad se kapetan Jakov Surać našao u protivničkom šesnaestercu, no tu je opasnost Šibenikova obrana uspješno otklonila. Uslijedile su zatim u dvije minute dvije prilike Šibenika, najprije ona Rodića čiji je udarac završio pored gola u desetoj minuti, a potom je udarac okušao i Ivan Bulat, no Vuković je spremno intervenirao.

Dotad najizgledniju priliku za prelazak u vodstvo kreirali su ipak Zadrani kada je u 13. minuti Tomasov vrlo dobro proigrao Ljubičića, no njegov je udarac iz neposredne blizine gostujući vratar Blažević obranio. Ljubičić je priliku za popravak dojma imao četiri minute kasnije nakon akcije koju su izveli Tomasov i Surać, no ovog je puta bio neprecizan te je njegov udarac otišao preko gola. Šibenčani su uzvratili u 24. minuti preko Alispahića koji je s lijeve strane uputio udarac prema golu, no ni njemu preciznost nije bila jača strana u ovom susretu.

Pet minuta potom ponovno izgledna prilika za domaće, no ni udarac Tomasova koji je sijevnuo nakon dodavanja Suraća nije imao drukčiji kraj. Tako se na odmor, nakon ravnopravne borbe, otišlo s početnim rezultatom (0:0).

Zadrov je trener Ivica Datković drug dio susreta započeo izmjenom uvevši u igru Dragana Župana umjesto Milina što je pridonijelo blagom preuzimanju inicijative domaće momčadi. Iako su Šibenčani zaprijetili preko Ivana Bulata nakon pogreške u zadarskoj obrani u 54. minuti, Zadrani su postigli odlučujući pogodak već minutu kasnije. Netom što je ušao u igru Župan je sjajno proigrao Tomasova koji je prešao protivničke igrače i sam pred golom donio Zadranima vodstvo (1:0).

Tomasov, koji je bio među najboljim u zadarskim redovima, pokušao je zaprijetiti još nekoliko puta Blaževiću, no u tome nije imao uspjeha. Gosti su najizgledniju priliku za poravnanje rezultata imali u 73. minuti nakon slobodnog udarca Celiščaka s desnog boka, no prilično nezaposleni Vuković ponovno je dobro intervenirao. Već minutu kasnije mogli su Zadrani potvrditi svoju pobjedu kad je udarac Tomasova s gol linije izbacio Raič, no rezultat se do kraja nije mijenjao.

Pogotkom Tomasova došao je kraj nizu od sedam utakmica bez poraza Šibenika koji u ovom susretu nije bio u punom sastavu, dok su Zadrani napravili još jedan korak više u bijegu sa začelja ljestvice.