1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 05.10.2008, 16:30 h, HNK Cibalia, gledatelja: 1500
Suci: Bebek (Rijeka), Novosel (Vrbovec), Kezele (Rijeka)

Ante Jukić • nedjelja, 05.10.2008.

Pogotkom Ivana Krstanovića Zagreb je u Vinkovcima pobijedio Cibaliju, čime je prekinuo niz nepobjedivosti nebesko-plavih na domaćem terenu...

Adin Džafić
46'
25
Ivan Baraban
46'
14
Mario Andričević
80'
Marin Oršulić
51'
17
Igor Jugović
51'
5
Damir Džidić
75'
Luka Pavlović

Oko 1500 okupljenih gledatelja na stadionu u Vinkovcima u prvom poluvremenu nije vidjelo pretjerano dobar nogomet, s obzirom sa su obje momčadi dosta griješile u predaji lopte. Na prva smo uzbuđenja morali čekati sve do sredine prvog dijela, kada je Cibalia u razmaku od samo nekoliko minuta dvaput zaprijetila vratima Škorića.

Najprije se Pavličićev udarac u 21. minuti sretno odbio do Babića, čiji je udarac vratar Zagreba odlično obranio, a Pavličić je opasan bio i pet minuta kasnije, kada je, dojma smo, nepotrebno tražio Malčića u situaciji u kojoj se udarac prema golu nametao kao puno bolje rješenje.

I onda, kad se već činilo da u prvih 45 minuta nećemo vidjeti pogotke, Zagreb je došao u vodstvo, u svojoj prvoj ozbiljnije izrađenoj akciji. Krstanović je glavom proslijedio jednu dugačku loptu do Piškora, koji je svom suigraču uzvratio odličnim centaršutom, kojeg je stasiti napadač Zagreba izvrsnim volejem pretvorio u prednost gostiju iz metropole.

Drugo poluvrijeme je, očekivano, započelo agresivnijom igrom domaće momčadi, koja je svoje najbolje razdoblje imala između 60. i 70. minute. Glavni akter svih akcija bio je Josip Milardović, čiji je udarac s 30-ak metara u 62. minuti Škorić odbio u korner, iz kojeg je vezni igrač Cibalije zamalo glavom donio izjednačenje svojoj momčadi. Hattrick propuštenih prilika Milardović je zaključio u 69. minuti, kada se još jednom ne snalazi najbolje u petercu zagrebaša. Centaršut je ovog puta uputio Malčić.

Nakon što su uspješno prebrodili ovaj mini-pritisak domaće momčadi, gosti su mirno kontrolirali rezultat do kraja utakmice, a moglo su ga čak i "podebljati" u svoju korist, budući da su imali nekoliko izglednih situacija iz kontranapada (najbolju je propustio Grgić u 80. minuti). Posljednje uzbuđenje na utakmici zbilo se u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali Milardović ni ovog puta nije uspio pronaći put do mreže Škorića. Vinkovčani su, tako, doživjeli prvi ovosezonski poraz na svom terenu, dok su igrači Zagreba osvojili važne bodove u proboju prema vrhu tablice.