1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 21.09.2008, 16:30 h, Kantrida, Rijeka, gledatelja: 1.500
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Josip Havaić (Koprivnica), Siniša Premužaj (Varaždin)

Totalno razočaranje

Zoran Zdelar • nedjelja, 21.09.2008.

Ono malo gledatelja što ih je stiglo danas na Kantridu kako bi uživo mogli svjedočiti utakmici, koja je nakon dvoboja Dinamo – Hajduk trebala biti najzanimljivija, ne bi zasigurno došli da su znali koliko će loše odigrati Rijeka i Osijek...

Aleksandar Šolić
71'
4
Damir Vuica
90'
Ilija Lončarević

U svim najavama dvoboj Rijeke i Osijeka predviđan je kao najzanimljiviji u 8. kolu nakon dvoboja utakmice i Dinama i Hajduka, no svi redom su se prevarili. Nogometaši Rijeke i Osijeka potrudili su se lošom i neefikasnom igrom demantirati sve one koji su se nadali jednom atraktivnom dvoboju i potrebno je povećalom tražiti prilike koje bi se mogle proglasiti izglednima i za kojima u jednom ili drugom taboru mogu žaliti.

Sam početak utakmice već je naznačio da onih nešto manje od 1.500 gledatelja na Kantridi nije donijelo najbolju odluku što su odlučili svjedočiti dvoboju s Osijekom. Igralo se uglavnom na sredini terena i bez izglednije akcije s ijedne strane. Dovoljno govori podatak da u prvih pola sata igre nije stvorena nijedna ozbiljnija prilika iz igre, već se uglavnom prijetilo nakon prekida.

Ilija Lončarević, kao i uostalom svi u Hrvatskoj, upoznat je s time da iz Rijekinih redova najveću prijetnju predstavlja kapetan Anas Sharbini, pa je očito naložio svojim igračima da posebno pripaze na njega, što su tijekom većeg dijela utakmice i vrlo dobro obavljali. Upravo je izolacija Anasa od ostatka momčadi predstavljalo najveći problem za domaće redove.

Dok je igra u prvom dijelu bila poprilično sterilna, bez nekakvih akcija vrijednih spomena, drugi dio ponudio je ipak malo zanimljiviju igru. Pogotovo u prvom dijelu drugog poluvremena te u završnici susreta. U otvaranju nastavka bolji su bili nogometaši Rijeke koji su stvorili poneku prijetnju, a tu se posebno ističe 55. minuti, no gostujuća mreža se ipak nije tresla.

U 57. minuti Knežević je izveo slobodan udarac, no nije pucao dovoljno precizno i lopta je otišla pored vratnice, a nekoliko minuta kasnije trese se mreža Osijeka. Branič Tarik Cerić svladao je kendera, no sudac Draženko Kovačić opravdano nije priznao pogodak zbog zaleđa.

U 62. minuti Karlo Primorac je mogao svladati Radmana, no ni on se danas nije iskazao te je u ovoj prilici kasnio djelić sekunde kako bi stigao loptu ugurati u mrežu Rijeke. Prilika utakmice zabilježena je deset minuta kasnije, kada je Ivan Miličević lijepo primio loptu koja mu je poslana sa suprotnog boka, no nije najbolje pucao te je zatresao samo vanjsku stranu mreže.

U završnici se podignuo ritam igre, obje momčadi su htjele doći do pogotka, nešto bolje su se snalazili domaći nogometaši, no susret je ipak završen s najpravednijom podjelom bodova s obzirom da stvarno nitko ovog puta nije zaslužio kompletan plijen.

Mladena Ivančića u idućem razdoblju očito očekuje mnogo problema pri uigravanju napadača s obzirom da su dosad mrežu Rijekinih protivnika u najvećem dijelu slučajeva tresli braniči. Od napadača samo je Ahmad Sharbini zabio jedan pogodak i to je bilo prilikom izvođenja kaznenog udarca, a taj se podatak nije promijenio ni nakon utakmice s Osijekom.