1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 14.09.2008, 18:00 h, Stanovi, gledatelja: 2500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Damir Pervan (Bjelovar), Mišo Faletar (Bjelovar)

Sanja Čalić • nedjelja, 14.09.2008.

Iako su Zadrani protiv Croatije bili u prilici ostvariti prvu ovosezonsku pobjedu, momčadi Dalibora Zebića to nije pošlo za rukom. Unatoč vodstvu domaćina, Sesvećani su u svega dvije minute izrežirali preokret i pogocima Vladimira Petrovića uzeli puni plijen na Stanovima (1:2)…

Šime Gregov
78'
27
Marko Rašo
78'

Ivan Radoš
46'
16
Goran Jurakić
60'
7
Matias Zubak
87'
Ljupko Petrović

Iako su dvoboj s Croatijom vidjeli kao pravu priliku za pomak sa začelja ljestvice i ponovni pronalazak pozitivnog raspoloženja unutar momčadi, Zadrani u svom naumu nisu uspjeli. Imperativ pobjede koji je postavljen pred njih bio je očit u pristupu igrača u prvom dijelu kada je Zebićeva momčad bila mnogo borbenija i samim time i stvarala konkretniije šanse. Započeli su Zadrani svoj pohod prema golu Sesvećana najprije nepreciznim udarcem Mitrovića u četvrtoj minuti, da bi potom vratara Šimića pokušao ugroziti i Tomasov.

Upravo je mladi zadarski reprezentativac u 17. minuti stvorio i dotad najizgledniju priliku za Zadrane kad je s lijeve strane uputio vrlo dobar udarac prema gostujućem vrataru, no nedostajalo mu je tek malo preciznosti, stoga je lopta završila tik uz vratnicu. Velika borba vodila se na sredini terena, no inicijativu su imali domaći koji su nastavili prijetiti svojim protivnicima, ponajviše preko lijevog boka gdje im se otvaralo mnogo prostora.

Svoj je udarac okušao i Dragan Župan u 30. minuti, no njegov je pokušaj bez teškoća obranio Šimić, a šest minuta kasnije Sesvećani su stvorili svoju jedinu izgledniju priliku u cijelom poluvremenu, ali Jurošev udarac nije bio toliko opasan da uspije svladati zadarskog čuvara mreže Ježinu. I iako je sve mirisalo na to da će na odmor obje momčadi otići netaknutih mreža, Tomasov je u posljednjim minutama prvog dijela srušen u jednom od svojih brojnih prodora, a izvrsno je slobodan udarac izveo Župan i u 44. minuti doveo domaće u iznimno značajno vodstvo (1:0).

No drugo poluvrijeme donijelo je potpuno novo lice Zadra. Njihova se potpuna dominacija terenom već od prvih minuta drugog dijela istopila, a pojava kiše dodatno je utjecala na pogreške koje su postajale sve brojnije. Zadrani su se u nastavku povukli i omogućili Sesvećanima veću agresivnost i mnogo bolju igru nego u prvom dijelu. Pritisak gostiju stigao je na naplatu u 74. minuti kad se kapetan Vladimir Petrović nakon gužve u šesnaestercu najbolje snašao i zatresao zadarsku mrežu za izjednačenje rezultata (1:1).

Pogotkom Petrovića započeo je veliki preokret gostujuće momčadi koja je već dvije minute nakon toga ponovno slavila kad je nakon izvedene kontre Ježina prvi udarac Sesvećana uspio obraniti, no lopta se odbila do Petrovića koji ju je bez milosti pospremio u mrežu (1:2). Pokušao je zadarski strateg Zebić potom unijeti osvježenje u momčad uvevši u igru Gregova i Rašu, no iako su se Zadrani u posljednjim minutama svojski trudili osvojiti makar bod, do kraja susreta nije im to uspjelo.

Samo u dvije minute Petrović je razbio zadarske nade u osvajanje prvog ovosezonskog troboda, stoga momčad sa Stanova i nakon sedmog kola ostaje na samom začelju ljestvice s tek jednim osvojenim bodom, dok Sesvećani s osam osvojenih bodova zauzimaju osmo mjesto na ljestvici.