Ostali sportovi

Južna Koreja ispustila četvrtfinale

Branko Barić • srijeda, 16.07.2008.

Reprezentacija Južne Koreje propustila je veliku priliku da se iznenađujuće dokopa četvrtfinala kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Pekingu. Doveli su se u priliku da u posljednjim minutama imaju sve u svojim rukama, ali nisu to znali iskoristiti...

Skupina C, treće kolo

Kanada – Južna Koreja 79:77 (20:20, 33:49, 59:64)

Kanada: Barrett (22), Thomas (4, 9 skokova), Anderson (17, 5 skokova), Anthony (7, 7 skokova), Brempong (3), Dalembert, Doornekamp , English (12), Famutimi (7), Kendall (7, 14 skokova), Kepkay, Rautins (3)

Južna Koreja: Ha, Jung (13), Lee, T. Kim (3), Jeon (19), Joo (6, 9 asistencija), Kang, Yang, Oh (6), Yoon (10, 6 skokova), J. Kim (10), M. Kim (10)

Kanađani su uoči početka turnira kotirali kao favoriti za drugo mjesto u skupini C (računalo se da je Slovenija tu sigurno prva), no Korejci su u obje utakmice na turniru pokazali da itekako dobro znaju igrati košarku. Nakon što su u prvoj umalo šokirali Slovence, u drugoj su propustili kapitalizirati vodstvo od 12 poena razlike manje od tri minute prije kraja.

Prva četvrtina protekla je u egalu, da bi u drugoj Korejci nošeni sjajnim Young-sam Jungom i Jung-gyu Jeonom otišli na velikih 16 poena razlike. Početkom treće dionice njihovo vodstvo povećalo se na najvećih plus 18. Iako se Kanađani nisu predavali, sve je upućivalo da će Korejci biti ti koji će u četvrtfinalu čekati pobjednika susreta Hrvatske – Portoriko, pogotovo nakon što je Jung pogodio oba slobodna bacanja za 77:65 tri minute prije kraja. No od tog trenutka izabranici Lea Rautinsa rade seriju 14:0 i deset sekundi prije kraja pogotkom Jermainea Andersona dolaze u vodstvo 79:77. Korejci su imali posljednji napad, ali Sekun Oh promašuje šut iz kontakta. Unatoč brojnim prosvjedima prekršaj nisu dobili, pa će tako borbu za olimpijsku vizu nastaviti Kanađani.

Najbolji pojedinac susreta ponovno je bio Rowan Barrett s 22 poena, a pratio ga je Anderson sa 17. Jeon je na drugoj strani ubacio 19 poena