Vodeni sportovi

Slovaci bez ikakvih šansi

Ivana Jurica • ponedjeljak, 07.07.2008.

Protiv najslabije reprezentacije u grupi hrvatski su vaterpolisti bez problema došli do uvjerljive pobjede, od deset pogodaka viška (15:5). Strijelci su se pravilno rasporedili, pa su bez pogotka ostali tek Aljoša Kunac i vratar Frano Vićan...

Hrvatska – Slovačka 15:5 (4:0, 3:1, 5:2, 3:2)

Malaga, plivački centar

Hrvatska: Vićan (6 obrana), D. Burić 2, Bušlje 1, Vrdoljak 1, Kunac, Joković 2(1), Smodlaka 1, Đogaš 1, Marković 2, Barać 1, Hinić 1, Bošković 2, S. Sukno 1(1), trener: Ratko Rudić.

Slovačka: Gogola (6 obrana), Nedbal, Zatovič 1(1), Hrošik, Janiček, Seman 2, Palaščak 1, Bačo, Grutka, Mravik 1(1), Kolarik, Kratochvil, Galis, trener: Ante Nakić.

Peterci: Hrvatska 2/2, Slovačka 2/2

Igrač više: Hrvatska 8/11, Slovačka 1/5

Suci: Ulrich Spiegel (Njemačka) i Nebojša Stajković (Makedonija)

Hrvatska je bez problema stigla do treće uzastopne pobjede u Malagi. Sve je bilo jasno i prije samog početka utakmice. Reprezentacija Slovačke nije bila težak zadatak za svjetske prvake kojima je to bio samo malo bolji trening za ono što ih očekuje u nastavku prvenstva. Već na kraju prve četvrtine Hrvatska je imala vodstvo od 4:0, na kraju prvog poluvremena i 7:1.

Hrvatski izbornik Ratko Rudić o utakmici sa Slovacima nije trošio puno riječi već je pogled bacio prema onom što njega i njegovu momčad tek očekuje: ''Ovo je bio malo jači trening za nas. Mogli smo igrati bez ikakvog pritiska i provjeriti neke stvari. U nastavku natjecanja očekuju nas puno teži protivnici, samim time i puno teže utakmice. Ali ne smijemo zaboraviti i činjenicu da smo se za ovo prvenstvo spremali drugačije zbog Olimpijskih igara.''

Ponovno su se u listu strijelaca upisali gotovo svi igrači, a prednjačili su Damir Burić, Maro Joković, Pavo Marković i Miho Bošković sa po dva pogotka. Najefikasniji u redovima Slovaka bio je Seman sa dva pogotka.

Slovački izbornik Ante Nakić nakon još jednog poraza svoje momčadi rekao je: ''Bila je to normalna utakmica sa normalnim rezultatom. Ali i dobra priprema za nastavak turnira.''

Hrvatska sad na kontu ima devet bodova i nalazi se na drugom mjestu u skupini. A u posljednjem kolu u skupini sutra hrvatske vaterpoliste očekuje ogled s Grčkom.