1. Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 10.05.2008, 16:00 h, Varaždin, Stadion Varteksa, gledatelja: 3.000
Suci: Denis Rajković (Sl.Brod), Zdenko Mergeduš (N.Gradiška), Siniša Sabljak (Požega)

Marko Kljaić • subota, 10.05.2008.

Varaždinski susret između Varteksa i Zadra nije imao nikakvu važnost. Otprilike 2000 gledatelja prisustvovalo je vrlo dobrom susretu. Prije samog početka, predstavnici White Stonesa i Udruge prijatelja NK Varteks uručili su Miljenku Mumleku nagradu Zlatni bumbar kao najboljem igraču Varteksa u protekloj sezoni...

Jure Jerbić
61'

Ante Miletić
70'
15
Antonio Tičak
86'
Dalibor Zebić

Susret posljednjeg kola za Varaždince i Zadrane bilo je samo pitanje prestiže. Čini se da je taj čimbenik bio važniji domaćinima nego gostima. Od prve minute su zagospodarili sredinom terena. Nadmoć se isplatila već u 11. minuti. U kaznenom prostoru Smrekar je dao povratnu loptu do Brezovca koji pogađa praznu mrežu. To tada najbolji igrač na terenu doveo je Varteks u vodstvo.

Drugi pogodak na susretu pao je nakon nešto više od 20 minuta igre. Melnjak je presjekao loptu na 20 metara, dodao do Vuka. mladi napadač je lijepim udarcem svladao Ježinu. Zadar je ubrzo smanjio nakon loše procjene Lučića na sredini terena. Jakov Surać je pretrčao uspavanu obranu plavih, zaobišao Mađarića i smanjio rezultat. Lijepi pogodak kapetana Zadra.

Nakon pola sata igre pao je i četvrti pogodak na susretu. Lopta je dva puta prelazila s jedne strane šesnaesterca na drugi, a obrana gostiju pratila je pogledom. Na lijevoj stativ sam je ostao Andrija Balajić i ponovno povećao vodstvo Krojača. Do kraja prvog dijela vidjeli smo još odličnu akciju Raše i Tomasova, ali na nesreću gostiju lopta je zamalo prošla kraj gola.

Gosti su i u nastavku susreta djelovali potpuno nemoćno. Predvođeni odličnim Brezovcem Varteks je stvarao priliku za prilikom. Sam Brezovec je u nastavku čak sedam puta pucao u okvir Ježinina gola. Besek je sve stavio u napad uvevši i Novinića. Pritisak domaćina trajao je sve do 80. minute. Do tada su Varaždinci još dva puta svladali Ježinu. U 73. Melnjak je s lijeve strane ušao u kazneni prostor, pričekao da vratar Zadra padne i postigao pogodak. Četiri minute kasnije Vuk je glavom povisio na 5:1 nakon kornera Hrmana.

U posljednjih deset minuta igra Varteksa u potpunosti se raspala. Zbog ozljede je izašao Brezovec i domaćini su ostali s igračem manje u terenu. To je iskoristio Rašo u 84. i postavio konačnih 5:2. Tek drugi udarac prema golu Mađarića u drugom dijelu završio je pogotkom. Nevjerojatno zvuči činjenica da nakon toga Zadrani niti jednom nisu ni pokušali ugroziti gol Varaždinaca, iako su imali igrača više.

Čini se da je današnji susret odlučen prije samog početka. Trener Zadra Jakov Pinčić u potpunosti je promijenio momčad i uveo mlade igrače. Besekovi igrači su to dobro iskoristili i dobro napunili protivnički gol. Krojači su čak 24 puta pucali prema golu Zadra. Čak 14 udaraca išlo je u okvir gola. Lijepa pobjeda za kraj turbulentne sezone.