1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 08.12.2007, 13:30 h, SRC Mladost, gledatelja: 300
Suci: Trampus (Osijek), Šetka (Đakovo), Novoselnik (Belišće)

Ivana Strahija • subota, 08.12.2007.

Bilo bi malo reći da su čakovečki ljubitelji nogometa ostali razočarani. Nakon 2:0 i bolje igre Međimurci su neobjašnjivo stali i prepustili Interu vlasništvo nad terenom stadiona Mladosti. Točku na i nakon izjednačenja gostiju stavio je domaći Štefulj, zabivši golčinu u vlastitu mrežu.

Boško Peraica
73'
4
Daniel Georgievski
79'
21
Saško Pandev
83'
21
Cicero Lima Pereira
88'
Mario Rašić
46'
18
Dario Krišto
78'

Milivoj Bračun

Skopska kaljuža bio bi superlativ za ono što je dočekalo Međimurje i Inter u subotu u Čakovcu. Blatan, mokar, 'ćelav' teren ipak je više pogodovao domaćinima u prvom dijelu susreta, vjerojatno su na njega navikli.

Prvih desetak minuta oba tima koriste kako bi se prilagodili travnjaku. Prije no što su se gosti iz Zaprešića snašli, Šaranović dodaje za iskusnog Štefulja, a ovaj precizno smješta loptu za Piškora, i već je 1:0.

Dvije minute kasnije opet se mijenja rezultat. Nakon slobodnjaka Intera obrana Međimurja loptu doprema do Šaranovića, koji koristi priliku i prorijeđenu gostujuću obranu da je dopremi do 16 metara Intera. Tu već čeka najmlađi međimurski igrač Eliomar, pika loptu prema golu, a gostujući vratar Vranjić 'pristojno' pada i propušta je u mrežu.

Slijede dva dalekometna pokušaja Milardovića i Štefulja, a onda i Vranjić dokazuje da nije tek ukras na gostujućim vratima, te brani još jedan opasan šut Eliomara.

U posljednjih su se pet minuta osilili i gosti. Malo su domaći popustili, pa prvo Kukec šalje loptu tik pored gola Međimurja, a potom Inter smanjuje rezltat. Lijepa akcija Kukeca i Gulića, lopta dolazi do Grgurovića, koji koristi propust domaće obrane i smješta loptu na pravo mjesto za 2:1.

U drugom su dijelu susreta Zaprešićani mnogo opasniji, a Čakovčani prekasno shvaćaju da 2:1 baš i nije siguran rezultat.

Stišću gosti nesmiljeno, a to je moralo uroditi plodom, tim više što se domaća igra osipa svakom dodatnom minutom. U 68. minuti Celišćak ruši Sivonjića u svom kaznenom prostoru, sudac Trampus ispravno pokazuje na bijelu točku. Siguran je izvođač Gulić za egal 2:2.

Na drugoj strani odmah pada Darmopil, no jedino što iznuđuje jest žuti karton za simuliranje, Do kraja susreta bolja je momčad na terenu ona gostujuća, a Međimurje sve više griješi i upušta se u sve riskantniju igru. Tri minute pred kraj Kukec pokušava nabaciti za nekog pred domaćim vratima, a kapetan Međimurja Štefulj glavom nespretno matira svog vlastitog vratara Banovića.

Inter je ovom pobjedom, koja ih je vjerojatno i same iznenadila, pobjegao Međimurcima na deset bodova, a na pretposljednjem se mjestu nalazi Varteks sa sedam bodova više od fenjeraša.

Porazom, slabom igrom i neuvjerljivom prezentacijom Međimurci su zabili još jedan čavao u svoj vlastiti lijes. Hoće li se iz njega moći iskopati u proljetnih 14 kola ostaje nam da vidimo, no već su i sad šanse za ostanak tek teoretske.

T-Com I HNL, 19. kolo: Međimurje – Inter 2:3 (2:1)