Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Damir Volf (Rijeka), Diego Žudetić (Pula), Igor Križarić (Čakovec)
Želimir Terkeš 75' (11m)
Zadar

Slaven Belupo - Zadar: Golijada u Koprivnici

Sanja Čalić • subota, 22.09.2007.

U vrlo atraktivnoj i zanimljivoj utakmici u Koprivnici Slaven Belupo je uspio stati na kraj zadarskom nizu pobjeda rezultatom 4:2. Strijelci za Farmaceute bili su Radeljić, Poljak, Poldrugač i Čaval, dok su u Ivešinu mrežu lopte poslali Župan i Terkeš...

Josip Bilaver
60'
13
Mate Baturina
67'
21
Ante Mitrović
76'
Dalibor Zebić

Gledatelji su danas na Gradskom stadionu u Koprivnici zaista mogli uživati, ne samo u dobroj igri, već i u velikom broju pogodaka. Zadar je u goste došao oslabljen, osim kartoniranog Parmakovića zbog bolesti im je nedostajao standardni vratar Danijel Subašić, a prva rezerva Andrija Vuković slomio je ruku. Stoga je trener Zebić priliku dao mladom Zadrovom vrataru Antoniu Ježini. Momčadi Slavena pak nisu mogli pomoći Asim Šehić i Petar Bošnjak koji već duže vrijeme imaju problema s ozljedama.

Prvo poluvrijeme započelo je furiozno, već u sedmoj minuti Zadrani su uspjeli realizirati jednu kontru, te je Župan nakon asistencije Tomasova doveo goste u vodstvo i nagovijestio zanimljivu utakmicu. Slaven nakon primljenog pogotka nije bio poljuljan već je vršio konstantan pritisak na zadarsku obranu. Velika želja i trud za postizanje izjednačujućeg pogotka isplatila se vrlo brzo. Nakon što je korner izveo Stjepan Poljak kapetan Slavena Ivan Radeljić vratio je utakmicu u egal u 15. minuti.

Zadar nakon toga nije opasnije ugrožavao Ivešin gol, ali nisu ni pronalazili načina kako da spriječe nalet Slavena. U jednoj od mnogih akcija Farmaceuta Bojan Vručina se našao u šesnaestercu Zadra gdje ga ruši Batkoski, a sudac Domagoj Vučkov bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Poljak koji je u 22.minuti doveo Slaven u vodstvo.

U vrlo otvorenoj igri u kojoj su stvarane mnoge prilike s jedne i s druge strane sedam minuta nakon drugog pogotka Slaven je došao i do trećeg. Treći uzastopni udarac iz kornera kojeg je izveo Poljak rezultirao je najljepšim pogotkom utakmice, volejem Poldrugača koji u 29. minuti stvara već prilično veliku prednost za Slaven od 3:1. Iako su nas gotovo navikli da svakih sedam minuta svjedočimo pogotku, ovog puta Slavenu su bile dovoljne tek četiri minute da riješi utakmicu u svoju korist. Sjajnu akciju priredili su Kresinger i Vručina za Čavala koji u 32. minuti trese mrežu mladog Ježine i postavlja rezultat 4:1 kojim se otišlo na odmor.

U drugom dijelu Zadar je počeo agresivnije, a nakon inicijative koju je imao u prvom poluvremenu Slaven se povukao. Zadrani su pokušavali napraviti preokret, no poneka prilika u kojoj bi se našli Terkeš ili Surać nije bila dovoljno opasna da bi Iveši predstavljala problem. Štoviše, Slaven je čak i s velikim vodstvom stvarao bolje prilike od njih.

Čaval, Vručina, Poljak, Kresinger, prijetili su Ježini koji je unatoč četiri primljena pogotka imao i nekoliko dobrih intervencija. U 75. minuti kapetan Zadrana Surać je ipak uspio prodrijeti kroz obranu Slavena i uputiti udarac u šesnaesterac gdje je rukom odigrao Željko Sopić, a sudac ponovno dosuđuje najstrožu kaznu. Jedanaesterac je realizirao Terkeš i postavio konačni rezultat 4:2.

Veliki zadarski niz pobjeda je ovim susretom prekinut, no igrači Slavena zasluženo su došli do nova tri boda i sad tek za jedan bod zaostaju za Zadrom. Zadar pak trenutno drži drugo mjesto prvenstvene ljestvice, no hoće li se tu i zadržati ovisi o ishodu susreta Rijeke i Hajduka.