Suci: Andrej Burilo (Osijek), Željko Novosel (Vrbovec) i Željko Perak (Karlovac)
Frane Vitaić 79'
Šibenik

Cibalia - Šibenik: Vitaić uzdrmao Lušića

Kristian Hohnjec • subota, 01.09.2007.

U zanimljivoj i neizvjesnog utakmici Šibenik je odnio bod iz Vinkovaca, te tako još više produbio krizu Cibalije. Momčad Srećka Lušića nasušno je trebala pobjedu nakon što je izgubila prethodna tri dvoboja, no nju im je uskratio odličnim udarcem iz daljine Frane Vitaić...

Marko Radas
57'
14
Mario Andričević
66'
20
Ivan Grgić
74'
Goran Gruica
42'
11
Nikola Đira
72'
17
Krunoslav Jambrušić
84'
Ivica Kalinić

Dobra vijest za domaćine bio je nastup utjecajnog veznjaka Davora Bagarića, koji se nije očekivao u startnoj postavi zbog ozljede. Sve je krenulo prema željama većine gledatelja na vinkovačkom stadionu. Već u petoj minuti jedan od najbržih igrača lige Andrej Kerić koristi svoju hitrinu i posprema loptu iza Matasa za 1:0. Veselje nije dugo trajalo, samo tri minute kasnije Šibenčani stižu do izjednačenja. Spretni strijelac Ermin Zec iskoristio je nesporazum vinkovačkih stopera.

Nakon njegovog pogotka Cibalia je imala inicijativu, prijetila je preko raspoloženog Edina Husića i kapetana Ivana Maroslavca, međutim nedostajalo im je konkretnosti u završnici. I tada, sredinom prvog poluvremena Šibenik iznenađujuće stiže do vodstva. Ermin Zec ponovo je na najbolji mogući način iskoristio indisponiranu domaću obranu. U 27. minuti loptu je poslao pod gredu nemoćnog Davora Burcse za prednost Šibenika 2:1. Intrigantna i efikasna predstava dobila je novi zaplet deset minuta kasnije.

Edin Husić pucao je iz velike daljine, Matas je bio nespreman, pa je mobilni bosansko-hercegovački nogometaš mogao proslaviti svoj prvi pogodak u dresu Cibalije. S rezultatom 2:2 se otišlo na odmor, iako je Maroslavac na samom isteku prvih 45 minuta imao vrlo dobru priliku. Drugi dio nije bio takvog intenziteta, Šibenčani su nešto bolje stajali na terenu, a napadi Cibalije bili su stihijski i nekonkretni. Ipak, domaćin je stigao do toliko priželjkivanog vodstva u 75. minuti. Iz kuta je ubacio Bagarić, a bočni Ivan Medvid glavom rasveseljava malobrojne gledatelje.

Nekoliko minuta kasnije Frane Vitaić šokirao je domaćine odličnim pogotkom iz velike daljine za 3:3. Cibalia je do kraja nasrnula, međutim do pobjede nije uspjela doći. Marijo Dodik našao se u izvanrednoj šansi, ali mu je Matas skinuo udarac i tako se iskupio za Husićev pogodak. Jedan bod iz četiri susreta Srećku Lušiću ne garantira da će preživjeti sljedeći tjedan, poznavajući "brz okidač" naših prvoligaških čelnika. Ivica Kalinić s druge strane može biti zadovoljniji. Njegova momčad na tri gostovanja protiv neposrednih konkurenata za ostanak (Zadar, Inter, Cibalia) nije poražena.