Varteks - Osijek: U pet minuta tri gola domaćih

Marko Kljaić • subota, 30.09.2006.

U važnom susretu Varaždinaca i Osječana, domaći nogometaši na kraju su odnijeli sva tri boda, zahvaljujući odličnom ulasku u drugo poluvrijeme i tri gola u razmaku od svega nekoliko minuta.

Gosti iz Osijeka, na krilima pobjede protiv Splićana, bolje su otvorili susret u Varaždinu i već u 2. minuti imali odličnu prigodu, nakon ubačaja Dinjara, no Stranatić je iznenađen poklonom koji mu stiže i loše reagira. Potom od 12. do 17. minute Stipe Buljan izlazi sam pred vratara Mađarića, no iskusni vratar se iskupljuje za pogreške u Koprivnici i održava Varteks na rezultatu 0:0 nakon prvih 45 minuta.

U nekoliko navrata u prvom poluvremenu Varaždinci su zaprijetili, Šafarić je u 20. minuti oprobao svoj udarac iz "slobodnjaka", devet minuta kasnije izvana puca Golik, a Novinić u 38. minuti glavom puca neprecizno. Najbolja akcija bila je ona Drage Pape, koji je u 43. minuti snažno opalio ljevicom, a Skender jedva ukrotio njegov udarac.

Varteks kreće znatno agresivnije u nastavak utakmice, a poluvrijeme je s dvije prigode otvorio Teo Kardum. Bio je to nagoviještaj pogodaka, a prvi je bio kao iz udžbenika. Golik ubacuje korner, oštro i na prvu vratnicu, u skoku je najviši Enes Novinić i posprema loptu iza Skenderovih leđa.

Momčad Zlatka Dalića igrala je u tom razdoblju odlično, a Osječane su dotukli pogocima u 55. i 56. minuti. Novinić je u 55. minuti povukao jednu polukontru, ušao u kazneni prostor, a onda nesebično uposlio kapetana Šafarića, koji u trku precizno puca i pogađa gol gostiju. Minutu kasnije prekrasan pogodak Gordana Golika, glavom s gotovo petnaestak metara, nakon asistencije Pape.

Osječani su uspjeli uzvratiti u 65. minuti, kada je korner izveo Dinjar, a Mostarlić je u skoku najviši i glavom pogađa Mađarićev gol. Osječani su bacili sve karte u napad, no nije bilo većih prigoda. Varteks je prijetio kontranapadima, a jednog od njih Enes Novinić je "umalo" pretvorio u pogodak u 76. minuti. Pucao je dobro glavom, a Skender krajnjim naporima loptu odbio u vratnicu te izbio s gol crte.

I ono malo šansi da se mogu vratiti u susret, za Osječane je prokockao Marko Dinjar, neoprezno zaradivši drugi žuti karton nakon prekršaja na Papi u 79. minuti. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Varteks zasluženo stiže do tri boda i učvršćuje se na trećem mjestu tablice.

Izjave trenera:
Zlatko Dalić: "U prvom poluvremenu nismo bili na visini zadatka, a i Osijek je igrao odlično te nam nije dopustio da razvijemo svoju igru. Mađarić nas je pritom spasio i iskupio se za Koprivnicu. U drugom dijelu nam se otvorilo, zaigrali smo znatno bolje i sveukupno mislim da smo zasluženo pobijedili."
Miroslav Žitnjak: "Mi svoje šanse u prvom dijelu nismo iskoristili što je Varteks znalački kaznio u drugom poluvremenu. Neshvatljivo smo pali i dopustili Varteksu da u samo šest minuta zabije čak tri pogotka. Pokušali smo se vratiti nakon što je Mostarlić smanjio rezultat, no kada je isključen Dinjar, bilo je i definitivno gotovo."