Kamen Ingrad - Osijek: Prekid tradicije u Velikoj

Petar Plevnik • subota, 26.08.2006.

Slavonski dvoboj između Kamen Ingrada i Osijeka završio je bez pobjednika, 1:1. Neriješenim ishodom prekinuta je tradicija od 14 susreta u kojima nije bilo neriješenog rezultata u dvobojima ovih dvaju klubova...

Prvu ozbiljnijiu prigodu jedva 1000 gledatelja u Velikoj vidjelo je u sedmoj minuti, kada je Pavličić s desne strane u prigodu izbacio Mostarlića, koji puca neprecizno.

Domaćini su do toliko željenog vodstva došli u prvoj ozbiljnem izletu pred gostujuća vrata. Udarac iz kuta izveo je Mujčin, a potpuno usamljen ostao je branič domaćina Petar Tomić, kojem nije bilo teško glavom zakucati loptu iza leđa nemoćnog Skendera.

Nakon primljenog pogotka Osječani polako preuzimaju inicijativu no neuspijevaju stvoriti veću opasnost pred golom Avdukića. Kad već nisu mogli iz igre, gosti do izjednačenja dolazi iz prekida. Dinjar je ubacio loptu u 16-erac Veličana, a bivši stoper Veličana, Ivo Smoje, glavom odnosi loptu ispred Tomića i zabija za 1:1 i veliko slavlje oko 200-tinjak gostujućih navijača.

Do kraja prvog dijela bilježimo još prigodu Barišića, čiji udarac glavom brani Avdukić te na drugoj strani pokušaj Brajkovića, no na odmor se odlazi sa 1:1.

Drugo poluvrijeme otvorili su Osječani, točnije Barišić, koji je imao dva suigrača u boljoj situaciji ali se ipak odlučio na udarac i prilika gostiju odlazi u nepovrat. U 54. minuti Mostarlić je dobro zagrijao dlanove Avdukića, a tri minute kasnije prvi put prijete i domaćini, ali Skender krajnim naporom brani udarac Stipkovića.

Prigodu susreta imali su Osječani, točnije Ante Vitaić, koji je nakon sjajnog dodavanja Pavličića, izašao sam pred Avdukića, zaobišao ga, no pri tomu otišao previše u desno i najbolja prigoda Osječana otišla je u nepovrat.

Kazna za taj promašaj mogla je gostima doći do naplatu nedugo zatim, nakon što Milardović početnički griješi i dodaju loptu Mujčinu, a Deda odmjerenim udarcem pogađa gredu Skenderova gola.

Posljednu prigodu za pobjedu osječani su propustili u 79. minuti, kada nakon što je Avdukić odbio udarac Smoje, Dinjar puca, no Avdukić još jednom brani, priskrbljujući svojoj momčadi bod a sebi epitet igrača utakmice.

Tako su Veličani i nakon petog prvenstvenog susreta bez pobjede, dok Osječani nikako ne uspijevaju spojiti dvije pobjede zaredom te ostaju u sredini prvoligaške ljestvice.