Cibalia - Slaven B.: Domaći izvukli bod

Antun Grgić • subota, 18.03.2006.

Osam minuta trebalo je igračima Cibalije i Slavena Belupa da izmame pljesak gledatelja. Zaslužio ga je Kristijan Knežević koji je dosta iskosa s lijeve strane oštro šutirao na gol, ali je golman Jane Nikoloski bio na mjestu i obranio taj dobar šut.

Do petnaeste minute opet uspavanka na terenu, igra bez ideja, loša dodavanja i dupli pasovi. Slobodan udarac za Slaven Belupo izveo je Marijan Mumlek, na nabačenu loptu skače Šime Kurilić i glavom šutira tik pokraj gola.

U 28. minuti gosti su dišli do 1:0, a zabio je Miljenko Mumlek. Nakon brze kontre, na rubu šesnaesterca loptu je primio kapetan gostiju Igor Musa, pogledao raspored igrača i precizno nabacio prema Mumleku kojemu nije bilo teško nogom sprovesti loptu u mrežu nemoćnog Davora Burcse.

Slika 1 od 2.

Vrijedan zapisa je još izlet Bojana Vručine u posljednjoj minuti prvog poluvremena pred golmana Vinkovčana. Kada je trebao postići gol, Vručina čini nepotreban potez, pokušaj prolaska golmana i šetnje do mreže, no Burcsa je laganim uklizavanjem na loptu otklonio tu opasnost.

U drugom poluvremenu je kod domaćina umjesto Jukana ušao Žgela i Vinkovčani kreću na sve ili ništa. Gosti su prisiljeni da se brane i pokušaju nešto učiniti iz kontri i polukontri. Tako je Mumlek u 54. minuti idealno poslužio Vručinu, koji lijepu priliku upropaštava šutom u vanjski dio mreže.

U vrlo izglednoj situaciji našao se u 64. minuti Knežević, ali i on je dekoncentriran te šalje loptu "nebu pod oblake".

Da se u dva poteza može napraviti mat-pozicija pokazali su gosti u 73. minuti, kada je loptu ispucao golman Nikoloski i poslao je sve do Šaranovića, koji izbija sam pred golmana Burcsu ali traljavo završava ovu akciju i propušta još jednu šansu za odluku o pobjedniku ove utakmice.

Nedugo nakon te akcije, kontra Cibalije po lijevoj strani povukao je Jozo Pletikosić, na otprilike 25 metara od gola zastao i pogledao raspored igrača i golmana, a onda rezonskim šutem, koji je dobio čudnu putanju, poslao loptu u daljnji kut golmana Nikoloskog. Bio je to pogodak koji je izazvao buru oduševljenja na stadionu Cibalije i vratio domaće na 1:1.

Do kraja utakmice Cibalia je pokušala doći do ostala dva boda, ali ploda nije bilo. Isto tako, gosti su polukontrama pokušali nešto ušićariti, ali su akcije svaki put na vrijeme sprječavane, tako da je utakmica, potpuno zasluženo, završila neriješenim ishodom.