Dinamo - Kamen Ingrad: 2:0 za 20

Tomislav Pacak, Dario Dodić • subota, 18.03.2006.

Slika 1 od 2.

Na startu Lige za prvaka Dinamo je kao poklon Bad Blue Boysima za 20. rođendan darovao rutinsku pobjedu protiv Kamen Ingrada od 2:0. Nakon utakmice svi su mogli biti zadovoljni - Kužeova momčad napravila je novi korak prema naslovu prvaka, Boysi su na veličanstven način obilježili 20-godišnjicu, a vjerojatno previše nezadovoljni nisu ni Veličani - nakon dvije 'petarde' protiv Dinama u prvom dijelu sezone, poraz od 2:0 na Maksimiru ne čini se tako strašnim.

Slika 2 od 3.

Dinamo na terenu nije imao puno problema s Kamenom, po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan za siguran trijumf. Ovoga puta najveći spektakl bio je na tribinama gdje se okupilo oko 15.000 Dinamovih navijača koji su na zaista impresivan način proslavili rođendan; na sjeveru se prije utakmice protegla ogromna zastava BBB-a, tijekom cijele utakmice navijanje je bilo uzorno, a u 20. minuti je s nekoliko dimnih bombi u različitim bojama proslavljen rođendan. S obzirom da su navijači često na udaru kad nešto skrive, treba ih i pohvaliti kada zadatak odrade dobro. A Boysi su ovog hladnog poslijepodneva bili - odlični.

Dinamo je uz podršku tribina odmah krenuo po pogodak, u prvih 10 minuta igrala se 'viktorija' na gol gostiju. Prvi puta Modri su opasnije zaprijetili upravo u 10. minuti - Bošnjak je prošao po lijevoj strani, dao nisko u sredinu za Eduarda čiji udarac iz okreta refleksno nogom brani Matas.

Slika 3 od 4.

Kada su Boysi počeli slaviti rođendan, po prvi puta je zaprijetio Kamen Ingrad, Lakićje pucao s 15-ak metara, no Turina to lako brani. Bošnjak nije dopustio da Boysi predugo čekaju svoj poklon - u 18. minuti briljantno je u zraku zahvatio loptu, poluvolejem ju je sa 16 metara s lijeve strane poslao u suprotni kut gola Matasa, koji je bio apsolutno nemoćan.

U 23. minuti zaprijetio je Papa, iskosa s 10-ak metara puca je nisko u Turinu. Pet minuta kasnije Hrvoje Čale je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu gdje Eduardo puca sa 7-8 metara, no opet dobro brani Matas. Dinamo je do kraja poluvremena imao terensku nadmoć, apsolutno je gospodario travnjakom i kontrolirao situaciju, no Kamen je uspio spriječiti opasne situacije pred Matasom.

Slika 4 od 5.

Naravno, vodstvo od 1:0 uvijek nosi opasnost primanja 'slučajnog' pogotka, pa je Dinamo u nastavku krenuo po drugi gol. Do njega je i stigao u 59. minuti kada je Bošnjak opet prošao obranu Kamena, pucao sa 16 metara, a Matas je uspio samo odbiti loptu do Modrića. Novopečeni hrvatski reprezentativac nekako se izborio za loptu i pored Kamenovog vratara poslao loptu za 2:0.

Tada je pobjednik već bio odlučen, Kamen Ingrad nije imao snage ugroziti ozbiljnije sigurnu Dinamovu obranu, a Kuže je posegnuo za izmjenama kako bi Modri dobili novi impuls. Zagrebačkoj publici predstavio se po prvi puta Junior koji je zamijenio ozlijeđenog Ćorluku, a omaleni Brazilac odmah je pokazao da je tehnički sjajan i da će biti novo jako oružje zagrebačkog sastava.

Slika 5 od 6.

U 76. minuti kombinirali su Modrić i Eduardo, potonji proigrava Bošnjaka, a ovaj sa 16 metara silovito puca u donji lijevi kut, ali opet se dobro istegnuo Matas. Najbolju priliku gosti su imali tri minute prije kraja kada je udarac Brajkovića odlično u korner izbio Turina. Mogao je u posljednjim trenucima Anderson postaviti i 3:0, no njegov udarac je u korner izbio velički vratar.

Dinamo je tako upisao novu sigurnu pobjedu, Boysi su veličanstveno proslavili rođendan, a Veličani se ovoga puta protiv Modrih nisu "obrukali" - čini se da svi mogu biti zadovoljni...