Osijek - Varteks: Varaždinska lekcija u Gradskom vrtu

Vedran Stilin • subota, 18.03.2006.

Nakon podjele lige na bolje i lošije krenule su borbe klubova za ostvarivanje zacrtanih ciljeva. Osječki cilj je ulaskom u Ligu za prvaka ispunjen dok je onaj varaždinski očito i više od toga jer smo danas vidjeli moćni Varteks koji je održao pravu nogometnu lekciju u Gradskom vrtu…

Od samog početka se dalo naslutiti da osječke nogometaše čeka teška utakmica u kojoj je protivnik bio spreman za uzimanje punog plijena Varaždinci su u ovoj sezoni već dva puta pokleknuli protiv Osijeka te su prije utakmice najavljivali kako je sada pravi trenutak za osvetu. S druge strane trener Ivo Šušak se bazirao na stjecanje iskustva nekoliko mladih igrača čiji juniorski staž još nije istekao. Sve te činjenice su ukazivale da protiv jednog organiziranog Varteksa Osijek ima male šanse za pozitivan rezultat.

Slika 2 od 3.

U četvrtoj minuti Jolić asistira za Pavličića koji sa 16 metara puca preko gola. Samo nekoliko minuta kasnije Halilović se dokopao odbijene lopte iz gužve međutim vratar Skender bio je spreman na taj udarac. Igra se nakon te dvije poluprilike umrtvila i većim dijelom preselila na osječku polovicu.

Već smo u 28. minuti kada se u jednoj gužvi najbolje snalazi Benko koji uspijeva spustiti loptu za bivšeg Osječanina u dresu Varteksa, Pavličića. Ovaj se dobro snašao pored dvojice domaćih igrača te preciznima udarcem svladao Skendera za 0:1. Nakon primljenog gola malo je živnuo i klub s Drave te priliku Milasa brani Koprić da bi u drugoj akciji vrlo dobro ubacivanje Dedaja, Dinjar poslao pored gola. I to je bilo sve što smo vidjeli u prvom dijelu.

Slika 1 od 2.

U nastavku Šušak je pokušao uvođenjem provjerenih imena Vojnovića i Turkovića dostići rezultatski deficit, ali na žalost domaćina on je od 73. postao još veći. Najbolji pojedinac dvoboja Milan Pavličić je jednom lucidnom loptom za Halilovića izigrao cijelu osječku obranu što potonji iskorištava i pogađa mrežu Skendera za 0:2. S obzirom da je domaćin u ovoj sezoni pobjede većinom bilježio rezultatom 1:0 postalo je jasno kako osječka nadanja u remi postaju iluzije.

Do kraja je Benko bio u još jednoj izglednoj prilici kada već prolazi pored Skendera, ali mu s gol-linije udarac uspijeva izbiti Smoje. Na drugoj strani je priliku za iskazivanje još jednom dobio i Koprić koji vrlo dobro brani udarac Dinjara čime je sačuvao konačnih 0:2.

Domaći nogometaši nemaju za čime žaliti jer njihova prezentacija i prezentacija Varteksa nikako ne može u isti koš. Varaždinci su bili nadmoćnija momčad te u konačnici zasluženo nose tri boda iz Gradskog vrta koji im donose izjednačenje na ljestvici sa svojim današnjim suparnicima, ali zbog bolje gol-razlike prelaze na treću poziciju. Osječanima predstoji izvlačenje iz mini krize koja je nastala saznanjem da su osigurali Ligu za prvaka.