Osijek - Inter: Ružakov bljesak za tri boda

Igor Petrinović • nedjelja, 28.08.2005.

Nakon teškog poraza na Marakani, nogometaši Intera došli su u Osijek po bod. Svoj su naum uspješno provodili više od 80 minuta, da bi ipak jedna od mnogobrojnih kombinacija domaćina urodila plodom. Jedan gol, dovoljan za tri boda.

Cijelo prvo poluvrijeme u Gradskom vrtu bilo je mlako, bez pravih prilika za gol. Tek su nešto opasniji bili Osiječani koji su uglavnom prijetili udarcima iz daljine. Iz slobodnih udaraca neprecizni su bili Balatinac te svojim snažnim udarcem Milardović. Mladi napadač Barišić dobro je tukao u 31. minuti, no po sredini gola.

Slika 1 od 1.

U najboljim osječkim prilikama glavnu ulogu imao je iskusni branič Vujica. Prvo se u 16. minuti nakon kornera našao na prvoj stativi, ali je njegov pokušaj glavom završio u Kranjčecovim rukama. Tri minute prije kraja poluvremena Vujica je jedan centaršut prsima pokušao spustiti za Turkovića iako bi možda bolje bilo da je pucao glavom, pa je sve ostalo samo na dobroj zamisli.

S druge strane Inter je pokušavao na bljeskove. Janjetović i Poljak su bili u polu-prilikama, no pogodaka nije bilo.

I drugo poluvrijeme nastavilo se u istom ritmu, s tim da je Osijek imao inicijativu. Napadi i kombiniranja domaćih igrača uglavnom su završavali udarcima iz daljine koji nisu predstavljali veću opasnost za sigurnog 22-godišnjeg vratara gostiju Domagoja Kranjčeca. Najagilniji u redovima domaćih bio je Ante Vitajić koji je svojim udarcima nekoliko puta pokušavao ugroziti vrata Intera.

I kad je već izgledalo da će Inter izvući taj bod, Dedaj je u 84. minuti konačno prošao s desne strane i u šesnaestercu pronašao Igora Ružaka. Visoki napadač Osijeka mirno je poslao loptu pored nemočnog Kranjčeca za 1:0.

Ispostavilo se da je Ružakov gol bio dovoljan za nova tri boda domaćih. Inter se tek u posljednjih pet minuta probudio, no bilo je prekasno za izjednačenje.