Vodećima po bod, "modri" napokon do pobjede

Bernard Jurišić, Davor Sajko • subota, 14.05.2005.

U prvoj utakmici 29. kola Lige za prvaka, Slaven i Varteks su u susjedskom derbiju odigrali 2:2. Zaprešićki Inter nije uspio preskočiti Hajduka na vrhu ljestvice, odigravši 1:1 kod kuće sa Zagrebom. U derbiju kola, Hajduk je na Kantridi nadigrao Rijeku, ali nije uspio izvući više od boda. U Ligi za ostanak, Dinamo je u 90. minuti došao do prve gostujuće pobjede...

Inter nije uspio barem na par sati preskočiti Hajduka na prvom mjestu. Štoviše, Zagreb je vodio u Zaprešiću pogotkom Bartolovića u 51. minuti, no Janjetović je pogotkom u 60. ipak spasio bod "žutima".

Slaven je vodio s 2:0 pogocima Karabogdana u 39. i 76. minuti, a dvostruki strijelac za Varteks je bio Jolić, pogocima u 81. i 86. minuti.

Na Kantridi je Hajduk nakon izjednačene igre došao u vodstvo u 37. minuti. Nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Hrman, u kaznenom se prostoru ispred Radmana najbolje snašao Dragičević te je loptu neobranjivo glavom poslao u mrežu. Nije dugo trajalo zadovoljstvo među gostima, a u 41. minuti nekadašnji je "bili", Tomo Erceg bio je precizan i glavom je savladao Balića. U nastavku po teškom terenu, kojeg je natopila kiša nije došlo do promjene i Hajduk je osvojenim bodom zadržao prednost koju je imao uoči ovog kola.

Pogotkom Boštjana Cesara u 90. minuti, Dinamo je pobijedio u Velikoj i tako se opet vratio na 7. mjesto. Zadar je propustio puno šansi za pobjedu u Osijeku, završilo je 1:1. Poveli su gosti preko Barnjaka (38.), izjednačio je Tadić četiri minute kasnije.

Pula 1856 i Međimurje podijelili su bodove u derbiju začelja, a Puljani su u posljednjim trenucima utakmice propustili pogotkom zapečatiti svoju prvoligašku sezonu i za dogodine.