Inter - Zagreb: Tako blizu, a tako daleko

Hrvoje Vuković • subota, 14.05.2005.

Ako bi se birala najčudnija momčad ovog prvenstva, onda bi to bez premca bio NK Zagreb, koji je ove sezone otkinuo hrpu bodova velikim klubovima, dok je protiv takozvanih malih uredno kiksao. Naravno, čim je Inter "primirisao" naslovu, Zagrebaši su ponovno pronašli neki posebni motiv i uzeli favoritu ovog susreta dva iznimno važna boda, dokazavši tako da je "velika zavjera protiv Hajduka" ipak čista izmišljotina.

Slika 1 od 1.

Inter, ohrabren dvjema uzastopnim domaćim pobjedama protiv Rijeke i Slaven Belupa, ipak nije ostvario priželjkivani cilj, 3 domaćinstva, devet bodova, no ukoliko Hajduk večeras ne ugrabi puni plijen u Rijeci, Interovci i dalje ostaju ozbiljni konkurenti za naslov. Domaćini kreću uraganski, i dominiraju terenom od prve minute, dok Zagrebaši djeluju pomalo izgubljeno i pospano.

Već u prvih deset minuta, Inter je stvorio čak četiri izgledne prilike, od kojih je onu najbolju imao Zoran Zekić, no inače ubojiti napadač "žutih" danas jednostavno nije imao svoj dan. Da su tada Interovci zabili dva-tri pogotka, a trebali su, utakmica bi sasvim sigurno krenula u drugom smjeru, no ovako, odlični vratar gostiju, Škorić, držao je svoju momčad u egalu.

Domaćini kao da su se ispuhali nakon silovitog starta, pa je do kraja poluvremena viđena blijeda i anemična igra obaju suparnika, a izglednih prilika, logično, nije bilo. Očito je Mile Petković očitao lekciju svojim nogometašima u svlačionici, jer je na teren u drugom dijelu izašao neki drugi Zagreb, s više želje i agresivnosti što je rezultiralo i ranim pogotkom. Nakon jednog slobodnog udarca, lopta je ubačena u 16-erac, gdje je do nje prije istrčalog Šarlije stigao brzonogi Bartolović, i glavom pogodio za 0:1.

Nakon tog pogotka, nervoza se uvukla među igrače Intera, i njihova igra je izgubila sve ono što ju je krasilo u prvih 25 minuta utakmice. No, i takav nervozni Inter, uspio je doći do izjednačenja, kada je u 60. minuti Janjetović nakon jedne brze kontre s ruba 16-erca pogodio desni kut vratara, i to je 1:1. I umjesto da Inter iskoristi tu psihološku prednost, umalo su gosti bili ti koji odnose sva tri boda.

Prvo je Čutura prebacio Šarliju, no Pecelj izbija s crte, da bi zatim i Sandro Klić dobro tukao, ali Pecelj još jednom odlično zamjenjuje vratara. Kad se sve zbroji, i jedni i drugi mogu žaliti za propuštenim, ali ostaje dojam da je Inter mogao sve riješiti u početku i odvesti utakmicu u mirne vode. Ovako, Zagreb je ostao na pet bodova iza Intera, čime su domaćini napravili velik korak k osiguranju jednog od europskih mjesta, dok će se Zagrebaši morati zadovoljiti sa četiri Hajdukova "skalpa" u sezoni, trofej kakvim se nitko u HNL-u ne može pohvaliti.