Osijek - Varteks: Korak bliže Drugoj ligi

Bojan Purić, Igor Rajnović • nedjelja, 10.03.2002.

Slika 1 od 1.

U posljednjem susretu 22. kola Prve HNL u Osijeku je varaždinski Varteks svladao Osijek 2:1 (0:0), Pred 3000 gledatelja koji su optimistično i s nestrpljenjem dočekali debi novog trenera bijelo-plavih u gradskom vrtu.

Utakmica je od samog početka bila žustra te su se napadi izmjenjivali sa jedne na drugu stranu. Prvu izgledniju priliku je imao Varteks kada je zaustavljen igrač Varteksa u 16-ercu Osijeka. Nakon toga je Varteks imao još jednu polupriliku kada je Mumlek iz slobodnog udarca u 6. minuti pucao preko gola. Osijek je uzvratio akcijom koju je započeo Mitu brzim prodorom po desnoj strani i nabacivanjem u 16-erac, no Grnja puca preko gola. U narednih dvadesetak minuta se igrao borbeni nogomet bez predaha te su se nizale prilike uglavnom pred Varteksovim golom, koje Osječani nisu uspjeli iskoristiti, u igri su griješili i jedni i drugi.

Slika 3 od 3.

U 32. minuti Beširević je izveo korner za Osijek nakon kojeg su se ozlijedili Neretljak i Mumlek u zračnom duelu. Igra se nastavila i dalje borbeno što je rezultiralo sa dva žuta kartona za Varteks, u 35. minuti žuti karton je dobio Kristić, a u 41. Kastel nakon oštrog starta. Zadnju priliku u prvom poluvremenu je imao Varteks iz slobodnog udarca u 43. minuti kada je Mumlek pucao oštro preko gola.

U drugom poluvremenu osječani su napali još jače, ali su prvu priliku imali tek u 50. minuti kada je Alajbeg propustio još jednu priliku da Osijek povede, zatim je Blatinac pucao sa 17 metara preko gola nakon ubačaja iz slobodnog udarca Beširevića. U 53. minuti Mitu je opet probio po boku te nabacio ali to ponovno nitko to nije iskoristio.

Slika 2 od 2.

Nakon serije promašaja Osijeka Grnja katastrofalno griješi i promašuje nabačenu loptu koju Mumlek posprema iza leđa istrčalog Galinovića te Varteks vodi 1:0. Trener Osijeka Ćiro Blažević na to reagira sa dvostrukom izmjenom te je umjesto Alajbega i Pavličića u 60. minuti uveo Vukovića i Celiščaka. Nakon primljenog gola Osijek nije pao u igri nego njegovi igrači još više napadaju. Nedugo zatim u svom prvom napadu Vuković postiže izjednačujući gol glavom nakon ubačaja iz kornera.

U 67. minuti je Varteks propustio izglednu priliku za vodstvo kada je Mumlek u sveopćoj konfuziji nehotice zastavio loptu na crti Osijekovog gola te ju je izbio iz 16-erca. Sljedeća osječka prigoda uslijedila je nakon što je Božinovski ukrao loptu na centru, brzu akciju je nastavio Brkić koji je na rubu korner linije vratio povratnu loptu Mituu koji sa 10 metara puca preko gola. U 72. minuti izvršena je još jedna izmjena, umjesto Balajića ušao je Jančevski.

Osijek je i dalje napadao i promašivao dok je Varteks prijetio iz brzih kontranapada. I nakon niza bezuspješnih napada Osijeka slijedi akcija Varteksa u kojoj Halilović u 89. minuti natrčavši na odbijenu loptu dovodi Varteks do ponovnog vodstva. Do kraja utakmice Osijek je bezuspješno pokušavao postići izjednačujući pogodak ali ih je u tome prekinuo sudac Marić iz Zagreba koji je odsvirao kraj utakmice.