Stuttgart održao lekciju Bayernu, Majer asistirao u pobjedi Wolfsburga

Branimir Korać • subota, 04.05.2024.

Odigrana su četiri susreta 32. kola Bundeslige, a u utakmici kola Stuttgart je slavio protiv Bayerna s 3:1 i približio mu se na samo dva boda zaostatka. Pobjedu je upisao i Wolfsburg uz asistenciju Lovre Majera…

Nakon što je povezao tri pobjede, činilo se da je Bayern uspio uhvatiti ritam u Bundesligi, imao je priliku danas osigurati drugu poziciju, ali naišao je na raspoloženi Stuttgart koji ga je svladao s 3:1.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S ova tri boda Stuttgart je Bayernu došao na samo dva boda zaostatka i opasno mu prijeti.

Na odmoru je bilo 1:1, poveo je Stuttgart pogotkom Leonidasa Stergioua, ali uzvratio je u 37. minuti Harry Kane iz kaznenog udarca.

U drugom dijelu Stuttgart je nastavio s boljom igrom koju je okrunio s dva nova pogotka. Woo-Yeong Jeong vratio je prednost na stranu domaćina u 83. minuti, a Silas je postavio konačnih 3:1 u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Wolfsburg je stigao do uvjerljive 3:0 pobjede protiv Darmstadta uz vrlo dobar nastup Lovre Majera koji je i asistirao u 11. minuti za drugi pogodak domaćina koji je postigao Jonas Wind.

Wolfsburg je već u osmoj minuti poveo pogotkom Patricka Wimmera, a konačnih 3:0 postavio je u drugom dijelu Vaclav Černy.

Majer je u 92. minuti, neposredno prije trećeg pogotka, napustio travnjak, a kod gostiju Matej Maglica izašao je u 34. minuti zbog ozljede.

Borussia Dortmund je visoko slavila s 5:1 protiv Augsburga koji se nalazi u borbi za Europu. Posebno emotivan trenutak bio je kada je Marco Reus zabio četvrti pogodak za Borussiju, naime legenda momčadi iz Dortmunda napušta klub na kraju sezone.

Osim Reusa zabijali su i dva puta Moukoko te po jednom Malen i Felix Nmecha. Jedini pogodak za goste postigao je Vargas smanjivši na 3:1.

Dion Drena Beljo igrao je za goste od 67. minute.

Borussia Mönchengladbach je u 91. minuti pogotkom Neuhausa iz kaznenog udarca izbjegla poraz u Bremenu. Domaćin je vodio golovima Woltemadea, a do vodstva je stigao preokretom nakon što je Borussia u osmoj minuti povela golom Hacka.