SuperSport HNL, 34. kolo, 11.05.2024, 19:30 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 18.126
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Dinamo
Dinamo
Arijan Ademi 73'
1:0(0:0) Osijek
Osijek

[VIDEO] Osijek pao na Maksimiru, Dinamo obranio titulu prvaka Hrvatske!

Branimir Korać • subota, 11.05.2024.

Dinamo je novom pobjedom odmaknuo prvim pratiteljima Riječanima na sedam bodova razlike i potvrdio je titulu prvaka Hrvatske! Modri su slavili s 1:0 pogotkom Arijana Ademija u 73. minuti, deset minuta nakon što je Osijek ostao s igračem manje zbog isključenja Duartea.

Dinamo je obranio naslov prvaka Hrvatske! Poraz Rijeke u Varaždinu značio je da Dinamu pobjeda protiv Osijeka i matematički potvrđuje naslov prvaka što su Modri i ostvarili te su slavili s 1:0, dovoljno da riješe sve moguće dvojbe oko titule prvaka.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od 2000. godine, Hajduk ima tri titule, Zagreb i Rijeka po jednu, sve ostalo pripalo je Dinamu. Od 2006. godine do danas Dinamo je ostao kratak samo 2017. godine kada je Kek s Rijekom uzeo titulu.

Nije bilo jednostavno, Osijek se dobro borio, njemu je ovo bila važna utakmica u borbi za četvrto mjesto i Europu, ali Dinamo je ipak izvukao pobjedu.

Osijek je dobro krenuo, u sedmoj minuti imao je sjajan pokušaj Mierez, pucao je glavom nakon ubačaja s desne strane, ali Nevistić je fantastičnom obranom spriječio pogodak.

Ubrzo je stigla i prva Dinamova situacija, Vidović je pucao glavom, ali nije bio precizan.

Sporna situacija u 35. minuti. Matković je krenuo sam prema golu, Ristovski je srušio Matkovića, dosuđen je prekršaj, ali Ristovskom nije pokazan izravni crveni već žuti karton.

Nova sporna situacija u 44. minuti, ovaj put na suprotnoj strani. Petković je bio u duelu s Bukvićem, išao je Kolarić pregledati snimku, ali odlučio je kako kaznenog udarca nema.

U sudačkoj nadoknadi dvije solidne situacije za domaćina, ali Brodić nije nadmudrio Guedesa, a Petković je glavom pucao pokraj gola.

U drugom dijelu u 55. minuti nova sjajna obrana Nevistića, Pušić je izvrsno opalio s 20-ak metara, ali vratar domaćina izvrsno brani.

Trenutak odluke dolazi nakon sat vremena igre. Hoxha je išao prema golu, srušio ga je Duarte i uslijedila je VAR provjera. Kolarić je odlučio Duarteu pokazati crveni karton i dosuditi slobodni udarac za Dinamo iako su Osječani prosvjedovali uvjereni kako je trebao biti isti kriterij kao u dvoboju Matkovića i Ristovskog u prvom poluvremenu.

S igračem više Dinamo je stigao do vodstva, u 73. minuti Josip Mišić je nabacio, a Ademi je glavom pogodio s druge vratnice.

Do kraja susreta moglo je biti još pogodaka, ali mreže su mirovale što je Modrima odgovaralo jer su mogli burno proslaviti titulu prvaka pred više od 18 tisuća navijača.

Teška i turbulentna sezona za Dinamo i Sergeja Jakirovića, ali uspjeli su izvući najbolje iz sebe i doći do one najveće nagrade.

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...