Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - uzvrati, 07.05.2024, 21:00 h, Pariz, Park prinčeva
Suci: Daniele Orsato, Ciro Carbone, Alessandro Giallatini (Italija)
Paris Saint-Germain
0:1(0:0) Borussia Dortmund
Mats Hummels 50'
Borussia Dortmund

Dortmundska Borussia i drugi put svladala PSG, igrat će u finalu Lige prvaka!

Branimir Korać • utorak, 07.05.2024.

Iako je PSG proglašavan favoritom za prolazak u finale Lige prvaka, nije uspio. Borussia je slavila i u Parizu, ponovno je bilo 1:0 i tako je osigurala nastup na Wembleyju...

Marco Asensio
63'
29
Bradley Barcola
63'
19
Kang-In Lee
75'
Marco Reus
56'
25
Niklas Süle
67'
8
Felix Nmecha
85'
Edin Terzić

Edin Terzić s dortmundskom Borussijom igrat će finale Lige prvaka. Borussia je u oba susreta svladala PSG i to oba puta bio je dovoljan jedan pogodak.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Junak u uzvratnom susretu bio je Mats Hummels koji je postigao jedini gol, ali i sjajno reagirao u prvom poluvremenu kada je lopta išla prema Mbappeu na čistom ziceru.

Više od pola sata igralo se dosta oprezno i bez prilika, a onda dvije šanse u 20-ak sekundi. Prvo je lopta išla na Mbappea na šest-sedam metara, već je zamahnuo i probao pucati, ali u posljednjem trenutku Hummels je fantastičnom reakcijom skinuo loptu s Mbappeove noge.

Odmah je sijevnula kontra na drugoj strani, loptu je vukao Adeyemi, ušao u 16 metara, dobro pucao, ali Donnarumma sjajno brani.

U biti to je bilo jedino pravo i veliko uzbuđenje koje smo vidjeli u prvih 45 minuta, a onda u drugom dijelu Borussia je rano povela i to je potpuno otvorilo utakmicu.

Prvo je u 47. minuti PSG imao sjajnu priliku. Ubačena lopta u 16 metara, Goncalo Ramos ju je prebacio na drugu vratnicu gdje je na manje od dva metra Zaire-Emery, ali umjesto u prazan kut, on pogađa u vratnicu.

Tri minute kasnije Borussia dolazi do vodstva. Ubačena lopta iz kornera, Hummels je pobjegao Beraldu, ostao sam i iz blizine glavom zabio za vodstvo.

Parižani su nakon toga krenuli još otvorenije i počeli kreirati sve opasnije situacije.

U 62. minuti Nuno Mendes odlično je opalio izvana, ali pogodio je vratnicu na nesreću domaćina.

U posljednjih 15 minuta Borussia je jedva izlazila iz svojih 16 metara, nizale su se opasne situacije, pritisak je rastao, ali lopta nije htjela u mrežu.

U 82. minuti Kang je ubacio iz slobodnog udarca, a Marquinhos je loptu malo skrenuo pokraj vratnice.

Četiri minute kasnije Mbappe pokušava od zemlje, Kobel je malo skrenuo loptu, dovoljno da ona pogodi gredu.

Ponovno se okvir gola tresao u 88. minuti kada je izvana opalio Vitinha, ali Parižani nisu imali sreće.

Ostalo je 0:1 i Borussia s ukupnih dva gola prednosti prolazi u finale.