Može li slađe? Inter pobjedom u milanskom derbiju osigurao 20. titulu prvaka Italije!

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.04.2024.

Pobjedom u Derbyju della Madonnina Inter je slavio s 2:1 i tako pobjegao drugoplasiranom Milanu na čak 17 bodova razlike. Prednost je ogromna i ujedno znači kako je Inter i matematički osigurao naslov prvaka Italije...

Nešto što je već dugo dugo bilo izvjesno, sada je i službeno. Inter je dodao još jednu zvjezdicu na dres.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Je li moglo slađe? Titula je potvrđena pobjedom nad najvećim rivalom Milanom, čak šestom uzastopnom pobjedom Intera u međusobnim dvobojima.

Čak i da je Inter izgubio u ovom susretu, ne bi to ništa promijenilo. Proslava naslova prvaka bila bi tek malo odgođena, ali zašto odgađati nešto što možeš napraviti sada?

Inter je sjajno otvorio utakmicu i već u 18. minuti došao do pogotka kada je Francesco Acerbi nakon kornera poslao loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela bilo je prilika na obje strane, no mreža se nije tresla. Rafael Leao i Davide Calabria prijetili su na jednoj strani te Marcus Thuram i Henrih Mhitarjan na drugoj strani.

Na startu drugog dijela Thuram je povisio na 2:0 i crno-plavi dio Milana bio je spreman za slavlje.

Milan je pokušavao popraviti dojam i tražio je pogodak, a do njega je došao desetak minuta prije kraja preko Fikaya Tomorija.

U završnici susreta bilo je burno, prvo su se sukobili Denzel Dumfries i Theo Hernandez te su obojica isključeni, a minutu kasnije isključen je i Calabria zbog namjernog udaranja laktom.

U ranijem terminu Roma je poražena od Bologne 1:3 što Rimljanima remeti planove u borbi za Ligu prvaka.