Opatija novom pobjedom grabi prema SuperSport Prvoj NL

Petar Jenjić • nedjelja, 28.04.2024.

U subotu je kompletirano 25. kolo SuperSport Druge NL. Opatija nastavlja svoj put prema višem rangu, Radnik Križevci prati je u stopu, dok je jako zgusnuta borba za ostanak...

Drugu pobjedu u zadnja četiri kola upisale su Hrvace koje su na gostovanju kod posljednjeg Belišća slavile rezultatom 0:2. Oba pogotka za pobjedničku ekipu postigao je Sedin Ljuca, čime su Hrvace stigle do 29 bodova, pet iznad opasne zone.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Borbu za ostanak nastavlja Jadran Poreč koji je stigao do treće pobjede u zadnjih pet kola i tako došao na dva boda zaostatka za 13. Hrvatskim dragovljcem.

Jučer je s 2:1 slavio protiv Bjelovara. Domaće je u vodstvo doveo Tomislav Glavan u 40. minuti, na 1:1 izjednačio je Lucas Fernandes Dos Passos u 57., da bi pobjedu Jadranu donio Mate Ivetić u 78. minuti.

Samo bod iza Jadrana je Krk koji je s igračem manje uspio doći do pobjede na gostovanju kod Marsonije. Završilo je 2:3.

Gosti su vodili golovima Marka Jelića iz 35. i Tina Jurice iz 59. minute, ali u 65. ostali su s igračem manje nakon drugog žutog kartona Roka Begonje. Marsonia je uspjela poravnati preko Antonija Ivandića (69.) i Ivana Didovića (76.), no pobjedu gostima donio je Dino Dukađin u 81. minuti.

Vodeća Opatija drži četiri boda prednosti ispred prvog pratitelja Radnika iz Križevaca, a jučer je s 1:0 na domaćem terenu bila bolja od Grobničana. Za pobjedu je zabio Mario Kordić-Gružić u 21. minuti.

Već spomenuti Radnik nije imao problema na domaćem terenu protiv Trnja, na koncu je slavio s 4:1, a već u prvih devet minuta vidjeli smo tri pogotka.

Domaćin je poveo preko Matea Dunića, gosti su poravnali golom Karla Igora Majića, dok je za 2:1 zabio Mihael Mladen. U drugom poluvremenu pobjedu Radnika potvrdili su Mihael Mačković i Niko Mihalinec.

Novu pobjedu upisala je Mladost Ždralovi s 3:1 protiv Dugog Sela. Luka Pisačić doveo ih je u vodstvo u 40. minuti, na 2:0 povisio je Mateo Jakšić, dok je rezultat smanjio Bojan Gobbo u 85. minuti.

U sudačkoj nadoknadi pobjedu Mladosti potvrdio je Filip Šurmin. Ovom pobjedom stigla je momčad na 45 bodova, šest manje od drugog Radnika.