Premier liga, 29. kolo, 23.04.2024, 21:00 h
Arsenal 5:0 Chelsea
Chelsea

Arsenal napunio mrežu Chelseaja i uzeo bodove na Emiratesu

Petar Jenjić • utorak, 23.04.2024.

U susretu 29. kola engleskog Premiershipa, nogometaši Arsenala na domaćem su terenu svladali Chelsea s čak 5:0. Topnici su sada barem privremeno samostalno izbili na vrh ljestvice...

Prvi od dva londonska derbija odigrao je Arsenal koji je na domaćem terenu ugostio Chelsea i svladao ga rezultatom 5:0. Time je stigao na 77 bodova, tri više od Liverpoola s utakmicom više i četiri više od Manchester Cityja koji ima dvije utakmice manje.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Obje ekipe imale su svoje šanse u prvom poluvremenu, ali Topnici su pokazali kvalitetu više, prvenstveno u nastavku kada su postigli četiri gola. Već za pet dana momčad Mikela Artete čeka gostovanje kod Tottenhama.

Arsenal je sjajno krenuo u utakmicu iz dobre momčadske akcije poveo u četvrtoj minuti. Declan Rice uposlio je Leandra Trossarda koji je utrčao u kazneni prostor i snažnim udarcem pogodio u bliži kut Chelsejeva gola.

Topnici su dobro igrali na početku, prijetili su i Rice i Kai Havretz, no rezultat se nije mijenjao. Kako je vrijeme odmicalo, Chelseajeva igra postajala je sve bolja i bolja, izdvajaju se prilike Marca Cucurelle pa zatim i odbijanac Enza Fernandeza, ali gola nije bilo.

Odmah na otvaranju nastavka Arsenal je krenuo opet silovito i to mu se isplatilo u 51. minuti. Udarac Ricea završio je u bloku i odbio se do Bena Whitea na petercu koji lako skreće loptu u mrežu. Samo pet minuta kasnije stigao je novi pogodak, a postigao ga je Havertz.

Njemački nogometaš svoj drugi pogodak postigao je već u 65. minuti kada je poslao loptu u gol od stative. Asistencija se piše Bukayu Saki. U 70. minuti White je krenuo na ubacivanje, ali lopta mu je prešla malo preko noge i ušla u mrežu za 5:0.

Rezultat se do kraja više nije promijenio.