Burnley napunio mrežu Sheffielda i Grbića, visok poraz Lutona

Petar Jenjić • subota, 20.04.2024.

Odigrane su dvije utakmice 34. kola engleskog Premiershipa. Nama zanimljiviji bio je dvoboj Sheffield Utd. i Burnleyja koji je otišao na stranu pretposljednje momčadi lige...

Utakmica posljednje i pretposljednje momčadi Premiershipa otišla je na stranu Burnleyja koji je na gostovanju kod Sheffield Utd. slavio s 1:4. Tako je stigao do 23 boda, dok poraženi ima sedam bodova manje.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli u 38. minuti susreta kada je udarac Jacoba Bruuna Larsena završio u mreži. Iako šut nije bio jak, lopta se odbila od braniča Sheffielda i prevarila Ivu Grbića. Loša obrana Sheffielda posustala je i nakon solo prodora Lorenza Assignona dvije minute kasnije.

Sheffied je smanjio zaostatak u 52. minuti kada se na udarac izvukao Gustavo Hamer i lijepo iskosa pogodio suprotni kut. Nada domaćina nije dugo potrajala jer je već u 58. minuti vratio dva pogotka prednosti Burnleyju.

Grbić je još jednom morao vaditi loptu iz svoje mreže u 71. minuti kada je, tek po ulasku u igru, prekrasno pogodio Johann Berg Gudmundsson.

I više nego glatku pobjedu upisao je Brentford koji je slavio na gostovanju kod Lutona s 0:4. Sada je na 35 bodova, deset više od današnjeg protivnika koji je najbolje plasiran u zoni ispadanja.

Brentford je došao do vodstva u 24. minuti zahvaljujući pogotku Yoanea Wisse na asistenciju Bryana Mbeuma. Isti igrač ponovno se upisao u strijelce u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

U nastavku susreta gosti su novim golovima potvrdili pobjede. Prvo je u 62. poentirao Ethan Pinnock, a dvije minute kasnije i Keane Lewis-Potter. Do kraja su obje ekipe postigle po jedan pogodak. Za 0:5 zabio je Kevin Schade, a počasni gol za domaće zabio je Luke Berry.