Konferencijska liga, nokaut faza, četvrtfinale - uzvrati, 18.04.2024, 21:00 h
Fenerbahçe
Fenerbahçe 2:3 Olympiakos
Olympiakos

Livaković obranio dva jedanaesterca, ali nije bilo dovoljno, Fenerbahče eliminiran

Mihaela Bradovski • četvrtak, 18.04.2024.

Fenerbahče je završio europski put ispadanjem u četvrtfinalu Konferencijske lige od Olympiakosa. Odluka je pala u raspucavanju s 11 metara, tu je Dominik Livaković obranio dva kaznena udarca, ali grčki vratar obranio je jedan više...

Dominik Livaković s Fenerbahčeom se oprostio od Konferencijske lige. Nakon poraza u Pireju 3:2, Fener je u Istanbulu bio uspješniji s 1:0 u 90 i 120 minuta, ali u raspucavanju su Grci bili mirniji i prolaze dalje.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Fener je imao odličan ulazak u utakmicu i poveo je već u 11. minuti pogotkom Irfana Kahvecija.

U završnici prvog dijela tražili su domaćini kazneni udarac, ali VAR provjera utvrdila je kako je sve bilo čisto.

Susret je bio borben, ali bez previše prilika, a u sudačkoj nadoknadi Livaković je spasio Fenerbahče. Nakon ubačaja u 16 metara Vicente Iborra pucao je glavom, ali Livaković je nogom loptu odbio u vratnicu.

U raspucavanju s 11 metara prvo je Tzolakis obranio pokušaj Tadića pa Livaković ukrotio udarac El Arabija. U trećoj seriji nije zabio niti Cengiz Under, ali Livaković u petoj brani pokušaj Rodineija. Kratko je trajalo slavlje domaćina, Tzolakis brani pokušaj i Bonuccija i Olympiakos ide u polufinale.