Važna rola Smitha u pobjedi Partizana protiv Filipovićeve Igokee

Petar Jenjić • srijeda, 17.04.2024.

Partizan je poveo u četvrtfinalnoj seriji ABA lige protiv Igokee. Srpska momčad slavila je rezultatom 94:85, a dva hrvatska reprezentativca ubacila su dvoznamenkast broj poena...

Košarkaši Partizana krenuli su uspješno u četvrtfinalnu seriju regionalne ABA lige protiv Igokee. Branitelji naslova na domaćem su terenu slavili s 94:85 i osigurali vodstvo uoči uzvrata u Laktašima.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Željka Obradovića slavila je u utakmici u kojoj se osjetila nervoza, ali dobra rola Jaleena Smitha vratila je na put pobjede. Hrvatski reprezentativac pogodio je nekoliko važnih šuteva kojima je Partizan uhvatio ritam i slomio otpor dobrog protivnika.

Najučinkovitiji kod Partizana bio je Kevin Punter s 18 koševa, Jaleen Smith je za nešto više od 30 minuta dodao 12 poena (0/3 za dva, 4/4 za tricu), tri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte.

Mario Nakić predvodio je Igokeu s 21 poenom, šest skokova i pet asistencija, Goran Filipović dodao je 11 koševa (4/6 za dva, 1/5 za tricu) i pet asistencija za nešto više od 30 minuta provedenih na terenu.

Druga utakmica na rasporedu je u nedjelju od 18 sati, dok je potencijalna treća tjedan dana kasnije.