Supersport Prva NL, 24. kolo, 29.03.2024, 13:45 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Antonio Melnjak, Marko Balen, Filip Sinković; 4. sudac: Filip Cindrić
Karlo Išasegi 1'
1:2(1:0) Zrinski
Ajdin Mujagić 57'
Domagoj Jelavić 90'

Drama u Vinkovcima pripala Zrinskom: Cibalia povela u prvoj minuti, ostala bez boda u 91.

Branimir Korać, Petar Jenjić • petak, 29.03.2024.

Vrlo uzbudljivo bilo je u Vinkovcima gdje je Cibalia ugostila Zrinski iz Jurjevca. Domaćin je poveo već u prvoj minuti, ali Zrinski se oporavio, izjednačio i u 91. minuti zabio za pobjedu...

Martin Vrdoljak
65'
14
Filip Jazvić
73'
6
Tino Agić
87'

Petar Korov
27'
23
Domagoj Jelavić
46'
14
Ivijan Svržnjak
55'
21
Ajdin Mujagić
55'
9
Domagoj Stranput
77'
Igor Budiša

Najave su i govorile kako bi u Vinkovcima mogla biti dobra utakmica, gotovao je lider Zrinski koji u svojim redovima ima niz igrača koji su nosili dres Cibalije.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NK na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon samo 33 sekunde igre, Cibalia je došla do prednosti. Lukas Buić je ubacio s desne strane, a Karlo Išasegi glavom skrenuo loptu u mrežu. Zasigurno veliki šok za vodeću momčad SuperSport Prve NL.

Još jedna prilika za Cibaliju stigla je u 20. minuti susreta. Išasegi je ponovno bio u prvom planu, lijepo je opalio iskosa s 12-13 metara u bliži kut, no obranio je Marin Stanić. Nismo vidjeli puno toga od igre na obje strane.

Zrinski je ostao bez Patricka Pejića koji je polovicom prvog dijela napustiti igru zbog ozljede. U ostatku prvog poluvremena nismo vidjeli konkretniji pokušaj, prvenstveno Zrinskog koji nikako ne može biti zadovoljan viđenim.

U 51. minuti Karlo Miljanić je pobjegao Luki Ćubelu koji ga je zaustavio u pohodu prema golu. Tražili su domaći izravan crveni karton, ali igrač Zrinskog nije ga dobio.

U 58. minuti Zrinski u nekoliko poteza do poravnanja. Ispucao je Stanić prema naprijed, Dogan je proigrao Pekarića, a on proslijedio za Mujagića u kaznenom prostoru koji lako iz blizine šalje u gol.

U posljednjih desetak minuta po jedna velika prilika na obje strane. Prvo je Dogan dobrim udarcem zatresao vratnicu, a onda je na drugoj strani Jazvić prokockao dobru priliku.

U 91. minuti Zrinski ipak dolazi do pogotka. Ubacio je iz slobodnog udarca Mato Stanić, a Jelavić glavom proslijedio loptu u mrežu preko napola istrčalog Kovačevića.

Do kraja susreta još je jednom pokušao Jazvić, obranio Stanić i Zrinski je uzeo sva tri boda.