Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 28.03.2024, 18:45 h
OTP Bank Pick Szeged
OTP Bank Pick Szeged 30:37 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

Veszprem u mađarskom dvoboju napravio veliki korak prema četvrtfinalu Lige prvaka

Mihaela Bradovski • četvrtak, 28.03.2024.

U prvom susretu osmine finala EHF Lige prvaka, Veszprem je slavio u Szegedu s uvjerljivih 37:30 i tako napravio veliki korak prema četvrtfinalu...

Nakon visoke pobjede Veszprema u Szegedu 37:30, uzvrat bi trebao biti formalnost. Veszprem je jednostavno prejak za najvećeg rivala i u potpunosti ga je nadigrao.

Raspoloženi Corrales i sjajna krila predstavljali su prevagu i povukli su Veszprem do velike pobjede s kojom je gotovo izborio plasman u četvrtfinale. Teško je za povjerovati da će Szeged imati snage uzvratiti istom mjerom u gostima, niti na svom parketu, pred svojim navijačima, nije mogao držati korak s Veszpremom.

Od samog početka gosti su pokazali kako stvari stoje u ovom susretu. Krenuli su u utakmicu vodstvom 5:0, a na 6:1 domaćini su ispucali već prvu minutu odmora.

Do poluvremena Szeged je uspio malo smanjiti zaostatak, u jednom trenutku bio je i na minus dva, ali vrlo brzo se Veszprem ponovno odvojio.

U drugom dijelu razlika je ponovno rasla i narasla do konačnih sedam golova prednosti na strani gostiju.

Corrales je upisao 15 obrana, a po sedam golova postigli su, bez ijednog promašaja, Hugo Descat i Mikita Vailupau.

Kod Szegeda Sebastian Frimmel postigao je šest golova, Luka Stepančić četiri, Mario Šoštarić tri, a Marin Jelinić jedan pogodak.