SuperSport HNL, 25. kolo, 02.03.2024, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Patrik Kolarić, Luka Pajić, Željko Bučar; 4. sudac: Marino Majstrović
Vinko Međimorec 21' (ag)
Lokomotiva

[VIDEO] Slaven Belupo se vratio iz zaostatka, ali Lokomotiva ipak slavila u Koprivnici

Branimir Korać • subota, 02.03.2024.

Lokomotiva je otvorila 25. kolo SuperSport HNL-a pobjedom kod Slaven Belupa. Vodila je 2:0, domaćin se vratio, ali je Duje Čop ipak pogodio za pobjedu...

Vrlo zanimljiv dvoboj u Koprivnici s pet postignutih golova. Bila su to ujedno i dva posve različita poluvremena opri čemu je ono prvo ipakm bilo kobno za Koprivničance.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lokomotiva je odlično odradila prvo poluvrijeme susreta u Koprivnici i potpuno zasluženo vodila je na odmoru s 2:0. Koliko je Roy Ferenčina bio zadovoljan igrom svoje momčadi, najbolje pokazuje to što je u 32. minuti iz igre izvadio Agbekpornua i Borasa, a uveo Jagušića i Štefulja.

Već u petoj minuti Lokomotiva je stigla do vodstva. Lopta je ubačena u kazneni prostor gdje je Čop pobjegao Borasu i skrenuo loptu u mrežu Slaven Belupa.

U 21. minuti već je 2:0. Canjuga je ubacio iz slobodnog udarca, a Međimorec je bio najviši u skoku te je proslijedio loptu u svoj gol.

Lokosi su bili bolji u tih prvih 20 minuta i zasluženo vodili, a u 28. minuti mogli su i do trećeg pogotka. Mudražija i Leovac su odlično kombinirali, a Mudražija onda s nekih 7-8 metara pucao ipak preblizu domaćem vrataru.

Sve je išlo u prilog Lokosima u prvom dijelu, ali drugo poluvrijeme bilo je posve drugačija priča.

Već u 47. minuti Slaven Belupo je smanjio na 1:2, ubačena lopta u 16 metara došla je do Jagušića koji je vraća u sredinu prema Štrkalju, a on iz blizine zabija za 1:2.

Dalo je to krila domaćinu koji je zaigrao puno bolje i agresivnije nego u prvom dijelu i to mu se i isplatilo.

U 64. minuti Slaven Belupo je izjednačio, Robert Murić izveo je korner i ubacio u peterac gdje je u skoku najviši Bujar Pllana koji zabija za 2:2.

Slaven Belupo se vratio u utakmicu i činilo se da je bliži preokretu nego Lokomotiva novom golu, ali u 71. minuti gosti dobivaju kazneni udarac. Šotiček je pobjegao i ušao u 16 metara, s leđa ga ruši Pllana, a Kolarić opravdano pokazuje na 11 metara. Strijelac je bio Čop za 2:3.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je 3:2 za Lokose koji uzimaju tri bitna boda.