SuperSport Hrvatski kup, Četvrtfinale, 27.02.2024, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Ivan Starčević (Bjelovar), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Lokomotiva
Lokomotiva
Robert Mudražija 51'
1:0(0:0) Osijek
Osijek

Lokosi slave Zvonimira Šubarića, čudesnim obranama odveo svoju momčad u polufinale!

Mihaela Bradovski • utorak, 27.02.2024.

Lokomotiva je prvi polufinalist SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. U četvrtfinalu je s 1:0 slavila protiv Osijeka…

Prava drama u Kranjčevićevoj i pobjeda Lokomotive 1:0 protiv Osijeka za prolaz u polufinale SuperSport Hrvatskog kupa. Lokomotiva je pobjedu odnijela pogotkom Roberta Mudražije, ali pravi junak bio je Zvonimir Šubarić. Šubarić je obranio kazneni udarac i imao je niz fantastičnih obrana te je odveo Lokomotivu u polufinale Kupa.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme ponudilo je "kamilicu", nogomet bez prilika u kojoj niti jedna momčad nije niti zaslužila vodstvo.

Zato je drugo poluvrijeme bilo bolje i sadržajnije, s nizom prilika i uzbuđenja.

U 51. minuti Lokomotiva je povela. Mrežu je zatresao Robert Mudražija, Canjuga je ubacio iz slobodnog udarca, Marić glavom poslao loptu pred gol gdje je Mudražija koji je sprema u mrežu.

Osijek je nakon tog pogotka krenuo poduzetnije i sve ozbiljnije prijetio. U 61. minuti još mu je malo olakšan posao, Mersinaj je zaradio drugi žuti karton i domaćin je ostao s igračem manje.

Nizale su se prilike, ali Šubarić je sjajno branio pokušaje Bralića i Prekodravca da bi u 83. minuti Osijek dobio kazneni udarac. Rukom je igrao Marić, loptu je namjestio Mierez, ali Šubarić fantastično brani.

U sudačkoj nadoknadi pred gol je otišao i Malenica, najbolju priliku imao je Matković u 98. minuti, a jednu od obrana karijere upisao je sjajni vratar Lokomotive.

Lokosi tako prolaze dalje, a za Osijek ovo je još jedno veliko razočaranje.