SuperSport HNL, 24. kolo, 23.02.2024, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Mateo Erceg, Vedran Đurak, Dominik Benković; 4. sudac: Jakov Titlić
Ramon Mierez 90'+4' (11m)
Osijek

[VIDEO] Osijek iz penala u sudačkoj nadoknadi do boda u Kranjčevićevoj

Petar Jenjić • petak, 23.02.2024.

Odigrana je prva utakmica 24. kola SuperSport HNL-a, dvoboj Lokomotive i Osijeka u Kranjčevićevoj. Vrlo blijed dvoboj pretvorio se u dramu na kraju, a sve je završilo bez pobjednika, 1:1...

Dvoboj Lokomotive i Osijeka u Kranjčevićevoj nije ponudio utakmicu bogatu dobrim nogometom, šansama i akcijama. Lokosi su nakon prvog poluvremena bili u vodstvu, ali su posustali u sudačkoj nadoknadi kada gosti iz penala dolaze do boda.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih pola sata nismo vidjeli praktički ništa, kako na jednoj, tako i na drugoj strani. Lokomotiva je imala jedan udarac u okvir, no bio je poprilično bezopasan za gostujućeg vratara.

I onda je u 32. minuti domaća momčad došla do vodstva. Iz slobodnog udarca ubacio je Silvio Goričan, Marko Malenica nije bio najodlučniji, a iskoristio je to Art Smakaj koji skreće loptu u mrežu.

Nikola Čavlina imao je određenih problema s ozljedom tijekom prvih 45 minuta i na poluvremenu ga je zamijenio Zvonimir Šubarić. Prva značajnija šansa stigla je u 60. minuti kada je udarac Ramona Miereza otišao malo iznad grede.

Prvi udarac Osijeka u okvir gola stigao je u 65. minuti, ali bio je bezopasan. Jako opasna situacija pred golom Osijeka deset minuta kasnije. Nakon kornera je Robert Mudražija nekako uspio skrenuti loptu prema golu, ali otišlo je jako blizu stative.

Odlična šansa za Osijek u 88. minuti. Brzo je izveden aut, lopta je došla do Miereza koji je pucao iskosa s pet metara, ali obranio je Šubarić. I onda početkom sudačke nadoknade Osijek je dobio kazneni udarac, a odluku je donio Mateo Erceg nakon dugog gledanja snimke i igranja rukom.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je Ramon Mierez i postavio konačan rezultat.