SuperSport HNL, 23. kolo, 17.02.2024, 15:00 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Ivan Mihalj (Velika Gorica), Željko Bučar (Duga Resa)
4:0(2:0) Lokomotiva
Lokomotiva

[VIDEO] Raspoloženi Riječani vrlo uvjerljivo slavili protiv Lokomotive

Mihaela Bradovski • subota, 17.02.2024.

Rijeka je odigrala odličnu utakmicu u 23. kolu SuperSport HNL-a i slavila je s 4:0 protiv Lokomotive. Domaćin je potpuno kontrolirao susret i zaslužio pobjedu...

Rijeka sjajna, od Lokomotive se očekivalo više. Domaćin je dominirao, imao prilike, koristio ih i pobjeda je apsolutno zaslužena.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenulo je sjajno na Rujevici, odmah su se počele nizati prilike, baš kao što se i očekivalo. Prve dvije su došle nakon pogrešaka u obrani, ali Čop i Fruk ih nisu kaznili da bi u osmoj minuti stigla prva velika prilika.

Bogojević je lijepo proigrao Pjacu koji dolazi pred Čavlinu, ali završnica nije bila dobra. Već u sljedećoj minuti Rijeka dolazi do vodstva. Pjaca je fantastičnim dodavanjem proigrao Bogojevića koji dolazi pred Čavlinu, rješava se čuvara i pogađa u suprotni kut.

Uslijedilo je nešto mirnije razdoblje koje je prekinuo Fruk odličnim udarcem iz voleja s nekih 18 metara, ali istaknuo se Čavlina odličnom obranom.

No nije se dugo čekalo na drugi pogodak. U 31. minuti Radeljić je poslao nisku loptu u prostor, Krivak je uspio nakratko presjeći to dodavanje, ali samo nakratko jer loptu uzima raspoloženi Bogojević, ulazi u 16 metara i reprizira udarac kojim je postigao vodeći pogodak te podiže na 2:0.

Bila je Rijeka bolja i nakon drugog pogotka, nizali su se pokušaji, Fruk, Pašalić, ali Čavlina je imao nekoliko dobrih intervencija i na odmor se otišlo s 2:0.

U drugom dijelu Lokomotiva je uspostavila ravnotežu i imala je više loptu u nogama, ali obrana Rijeke je dobro funkcionirala.

S druge strane domaćin je i dalje tražio situacije iz kojih bi došao do trećeg pogotka, a blizu tome bio je Marko Pjaca koji je u 66. minuti dobro zaprijetio, opalio je s nekih 11-12 metara, ali Fetai je sjajno reagirao i glavom blokirao taj pokušaj.

Dugo nije bilo nikakvih prilika, a onda u 86. minuti Veldin Hodža podiže na 3:0. Marko Pjaca ostavlja loptu za Hodžu koji je odlično opalio s više od 20 metara i pogodio sam donji kut.

Lokomotiva je u finišu zaprijetila nakon lijepog pokušaja Šotičeka, ali Rijeka je ipak bila ta koja je došla do novog gola.

U sudačkoj nadoknadi Banda je proigrao Grgića koji dolazi pred istrčalog Čavlinu i zabija za konačnih 4:0.