SuperSport HNL, 4. kolo, 23.01.2024, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Igor Pajač, Ivan Mihalj, Vedran Đurak; 4. sudac: Ante Čulina; VAR: Patrik Kolarić, Ivan Vučković
Dinamo
Dinamo
0:3(0:2) Lokomotiva
Duje Čop 5', 6', 87'
Lokomotiva

[VIDEO] Duje Čop brutalno kaznio pogreške Modrih i hat-trickom vodio Lokose do pobjede!

Branimir Korać • utorak, 23.01.2024.

Lokomotiva je u odgođenom dvoboju četvrtog kola SuperSport HNL-a potopila Dinamo na Maksimiru i slavila s 3:0. Duje Čop bio je junak Lokosa i vodio ih je do pobjede hat-trickom...

Ništa od onoga što je Sergej Jakirović najavio, nismo vidjeli. Jalov i neučinkovit Dinamo koji nije i dalje imao nikakvu ideju kako probiti obranu Lokomotive, a s druge strane obrana nesigurna i tri primljena gola kakve si onaj koji se želi boriti za naslov prvaka, ne smije dopustiti.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već na prvoj stepenici u utrci za titulu, Dinamo je pao i upisao poraz. Lokomotiva je jako dobro znala kazniti pogreške Modrih, a napadač koji u Dinamu nije mogao niti do klupe pa je seljen po posudbama, Duje Čop, utrpao mu je hat-trick.

Krenulo je s dvije prilike za Dinamo, konkretnijom kada je Ademi s druge vratnice pucao pokraj gola. Nitko nije mogao niti pomisliti da će Dinamo par minuta kasnije zaostajati ne jedan, nego dva gola.

U petoj minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Čop je bio najviši u skoku i pucao prema donjem kutu, Danijel Zagorac bio je na lopti, ali nije dobro reagirao i ona je završila u mreži.

Novi šok praktički u sljedećoj minuti. Josip Mišić vrlo loše je dodavao u sredinu, bio je to poklon za Silvija Goričana koji je lakoćom presjekao dodavanje, dao loptu u prostor za Čopa koji dolazi sam pred Zagorca i rutinski ga prebacuje za 2:0.

Susret praktički nije niti počeo, a Dinamo se našao u velikom zaostatku.

Pokušavali su Modri smanjiti zaostatak, ali nije išlo, Lokomotiva se jako dobro branila i nije dopuštala Dinamu onu pravu čistu šansu. Modri su nevjerojatno komplicirali i nisu izgledali dobro, do kraja poluvremena najopasnije je izgledalo kada je Perković pucao iz gužve, a Čavlina obranio.

U drugom dijelu Dinamo je odmah zaprijetio preko Frana Brodića koji je ušao u igru na početku drugog poluvremena, ali Lokomotiva je osjetila kako je Dinamo promjenom sustava postao još ranjiviji i prijetila je ponajviše preko brzog i neugodnog Goričana.

Dinamo je blizu pogotku stigao u 67. minuti kada je Ademi pucao glavom, ali lopta je pogodila gredu.

Nastavilo se pritiskom >Dinama, ali sve je to bilo nekako na silu, stihijski i bez konkretne ideje.

U 87. minuti otklonjena je svaka dvojba. Čop je stigao do hat-tricka, Ristovskog se riješio kao nekog juniora i nakon toga mirno pogodio za 3:0.

Veliki šamar za Modre koji su najavili hvatanje Hajduka i borbu za naslov do kraja, alki s obakvim nastupima to mogu samo sanjati.