Bundesliga, 15. kolo, 16.12.2023, 18:30 h
RB Leipzig 3:1 Hoffenheim
Hoffenheim

RB Leipzig bolji od Kramarićevog Hoffenheima

Mario Borko • subota, 16.12.2023.

RB Leipzig slavio je kod kuće protiv Hoffenheima s 3:1 i tako se, barem privremeno, bodovno izjednačio s drugoplasiranim Bayernom, ali uz dvije utakmice više. Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret za goste...

Momčad koju vodi Marco Rose potvrdila je dobru formu i suvereno stigla do četvrte pobjede u nizu. Danas im je protivnik bio Hoffenheim koji je jedna od najboljih gostujućih ekipa ove sezone, ali 'Crveni bikovi' su bili bolji i zasluženo slavili s 3:1.

Igraj na njemačku Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dva smo pogotka vidjeli u završnici prvog dijela, najprije je branič Lukas Klostermann u 34. minuti doveo domaće u vodstvu, da bi u 42.minuti još jedan obrambeni igrač, ali na suprotnoj strani, Ozan Kabak vratio stvari na početak.

Leipzig je bolju igru u nastavku okrunio dvama brzim pogotcima, Emila Forsberga u 70. minuti i Mohameda Simakana u 74. minuti, prvom je ovo bio drugi, a drugom prvi gol u prvenstvu ove sezone. Nakon toga domaći su mirno utakmicu priveli kraju.

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta, a najraspoloženiji u njegovoj ekipi bio je vratar Oliver Baumann sa sedam obrana. Hoffenheim je produžio krizu te je u posljednjih sedam utakmica ostvario samo jednu pobjedu, Leipzig je dobrom formom došao do trećeg mjesta na tablici.