EP 2024., skupina B, 9. kolo, 18.11.2023, 20:45 h
Francuska
Francuska 14:0 Gibraltar

Francuska do najveće pobjede u povijesti kvalifikacija za Euro

Petar Jenjić • subota, 18.11.2023.

U susretu devetog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo, svoju sedmu pobjedu upisala je Francuska koja je na domaćem terenu svladala Gibraltar s velikih 14:0. To joj je najveća pobjeda u povijesti, ali ujedno i najveća u povijesti europskih kvalifikacija...

Sada već dalekog 6. rujna 1995. godine, Francuska je svladala Azerbajdžan s 10:0 i do večeras joj je to bila najveća pobjeda u reprezentativnoj povijesti.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Večeras im je u goste stigao Gibraltar kojeg je svladala s još većih 14:0 i tako ostali na stopostotnom učinku u skupini B. Do sada je najveća pobjeda bila ona Njemačke koja je u rujnu 2006. svladala San Marino s 13:0.

Francuska je povela u trećoj minuti autogolom Ethana Santosa, da bi već dvije minute kasnije stigao novi pogodak, ovoga puta poentirao je Marcus Thuram.

Za 3:0 zabio je mladi Warren Zaire-Emery u 16. minuti, a dvije minute kasnije Gibraltar ostao s igračem manje nakon isključenja Santosa. Nakon točno pola sata Kylian Mbappe zabio je iz penala.

U 35. minuti na 5:0 povisio je Jonathan Clauss, a odmah u sljedećem napadu i Kingsley Coman upisao se u strijelce. Poluvrijeme je zaključeno s čak 7:0, a sedmi je zabio Youssouf Fofana.

Na 8:0 povisio je Adrien Rabiot u 64. minuti, a dvije minute kasnije ponovno je poentirao Coman. Ousmane Dembele zabio je za 10:0, a za najveću pobjedu ikada, poentirao je Mbappe. Činilo se da je Olivier Giroud zabio za 12:0, ali gol je poništen zbog zaleđa.

Ipak, novi gol stigao je u 82. minuti, a opet je poentirao Mbappe. Do kraja susreta Giroud se ipak dva puta uspio upisati u strijelce.