SuperSport HNL, 12. kolo, 21.10.2023, 16:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Zdenko Lovrić, Marjan Tomas, Ivan Janić; 4. sudac: Antonio Škobić; VAR: Ivan Bebek, Vedran Đurak

Varaždin više prijetio, ali ipak je završilo 'nulom'

Petar Jenjić • subota, 21.10.2023.

U drugom susretu 12. kola SuperSport HNL-a vidjeli smo utakmicu bez golova. Treći put zaredom na Gradskom stadionu u Varaždinu su istoimeni domaćin i Lokomotiva odigrali 0:0...

I druga utakmica 12. kola SuperSport HNL-a završila je bez pogodaka. Nakon Rudeša i Slaven Belupa, rezultatom 0:0 okončan je i susret u Varaždinu između istoimenog domaćina i zagrebačke Lokomotive. Domaćinu je ovo šesti remi sezone, a Lokosima peti.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Silvio Goričan odigrao je za Indrita Tucija u kaznenom prostoru, ali udarac iskosa u bliži kut obranio je Oliver Zelenika. Igrala se tada 12. minuta, a nakon toga pravih prijetnji nije bilo gotovo do 30. minute. Uslijedio je tada odličan udarac Goričana, no ponovno je bio na mjestu vratar Varaždina.

I onda su u 31. i 32. minuti Varaždinci uputili dva udarca prema golu. Prvo je Dimitar Mitrovski opalio s ruba 16 metara, no obranio je Nikola Čavlina. Nakon toga se Marin Pilj našao u dobroj poziciji za udarac, pucao je s 14 metara, ali parada Čavline zaustavila je pogodak Varaždina.

Nakon toga igra se ponovno primirila i do kraja prvog poluvremena nije bilo značajnijih opasnosti po gol ijednog čuvara mreže.

Na prvi, pravi pokušaj u nastavku čekali smo do 57. minuti kada je Domagoj Drožđek lijepo opalio, ali Čavlina je ponovno izvrsnom intervencijom odbio opasnost. Šest minuta kasnije Igor Postonjski pucao je izvana, ali nije uspio ponoviti pogodak protiv Rudeša.

Postonjski je pucao iz voleja nakon ubačaja Michela Šege u 81. minuti, no vratar Lokomotive ponovno je bio na mjestu. Nakon toga je na drugoj strani probao Mateo Marić, ali lopta je okrznula vanjski dio mreže.