Ivan Božić 42' (11m)
Šibenik

Čudesan preokret Orijenta i utakmica života Faala!

Petar Jenjić • subota, 09.09.2023.

Odigrana je utakmica petog kola SuperSport NL-a gdje je posljednja ekipa lige svladala prvu. Orijent je napravio veliki preokret i svladao Šibenik rezultatom 5:4...

Franjo Lazar
76'
20
Dominik Simčić
76'
8
Niko Gajzler
83'
18
Karlo Valjan
87'
Robert Marijanović
65'
32
Mihael Rovis
73'

Mario Carević

Zaista nevjerojatna bila je utakmica petog kola SuperSport HNL-a na Krimeji. Domaći Orijent osvojio je do sada tek jedan bod, a Šibenik je bio na maksimalnom učinku te nakon prvog poluvremena imao dva pogotka prednosti.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim, u nastavku susreta uslijedio je veliki preokret, a utakmicu karijere odigrao je Baboucarr Faal koji je jednom golu u prvom, dodao dva u drugom za hat-trick i pobjedu 5:4 domaće ekipe.

Nakon što je prvih desetak minuta proteklo bez prevelikih uzbuđenja, Šibenik je dobio kazneni udarac nakon što je Mario Tadejević u 16 metara srušio Ivana Božića. Siguran izvođač penala bio je Josip Majić.

Domaćin je izjednačio u 20. minuti, Emanuel Črnko je ubacio iz slobodnog udarca, a Baboucarr Fall glavom skrenuo loptu u mrežu. Šibenčani se vraćaju u vodstvo u 33. minuti kada je nakon sjajne suradnje Božića i Carlosa Torresa poentirao gostujući internacionalac.

Tri minute kasnije Orijent je opet bio blizu pogotka, odličan potez napravio je Mateo Monjac, izbacio protivničkog braniča i šutirao s deset metara, no zatresla se greda. Sedam minuta kasnije gosti su dobili novi kazneni udarac.

Toni Kolega išao je u dribling kraj Patrika Mohorovića koji ga ruši i skrivljuje kazneni udarac.. Siguran izvođač bio je Božić koji se nakon asistencije upisao i u strijelce. Početkom nastavka pozicije na terenu zamijenili su prvi i četvrti sudac. Toni Dadić sudio je ostatak dvoboja, a četvrti sudac bio je Goran Pečarić.

Nakon nepune dvije minute Orijent je smanjio zaostatak, Andrija Bubnjar je ubacio u peterac gdje se našao Faal, koji se okrenuo i pospremio loptu u gol. Domaćin do poravnanja dolazi nakon sat vremena igre kada je Mario Tadejević glavom skrenuo loptu u gol nakon kornera.

Orijent je do potpunog preokreta mogao doći u 71. minuti kada je Dominik Mulac pucao škaricama, ali obranio je Antonio Đaković. Osam minuta kasnije stigla je i prva šansa gostiju u nastavku, glavom je pucao Božić, ali sjajno je obranio Mohorović.

I onda trenutak čarolije. Ovo je dan Baboucarr Faala koji je briljantnim udarcem iz voleja s nešto više od 20 metara neobranjivo poentirao. Hat-trick Gambijca u dresu Orijenta.

Vratar Šibenika otišao je na skok u sudačkoj nadoknadi, a to je iskoristio Niko Gajzler koji je ukrao loptu i sjurio se prema praznom golu. Do kraja susreta gosti su preko Stipe Bačelića Grgića zabili četvrti gol, a iz svog ukupno trećeg kaznenog udarca.