SuperSport Druga NL, 28. kolo, 20.05.2023, 14:00 h, ŠRC Podgora, Krapina
Suci: Patrik Pavlešić, Filip Krznarić, Patrik Krmar
3:2(1:0) Trnje
Patrick Junior Osei Kesse 66'
Karlo Bužanić 80'
Trnje

Zagorec golovima bivše HNL nade stigao do važnih bodova, Trnje propustilo priliku u zadnjoj minuti

Krešimir Milić • subota, 20.05.2023.

Na domaćem terenu u Krapini Zagorec je slavio su 3:2 protiv Trnja u napetoj utakmici do samog kraja. Gol u sudačkoj nadoknadi i propuštena prilika Trnja u zadnjoj minuti iz jedanaesterca odlučili su na kraju pobjednike…

Patrik Jug
54'
17
Mate Ilija Barišić
62'
22
Petar Bračević
70'
8
Luka Radić
70'
Fran Beloša Fijan
55'
32
Karlo Bužanić
66'

Senad Harambašić

Derbi u kojem je ulog bio bijeg iz opasne zone odigrali su Zagorec Krapina i Trnje u 28. kolu SuperSport Druge NL. Slavili su Zagorci 3:2 i to golom u sudačkoj nadoknadi. Tri puta su do vodstva dolazili dečki iz Krapine, a samo dva puta je Trnje uspjelo izjednačiti.

Igraj na utakmice SuperSport Druge NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagorec slavi danas dva junaka, nekadašnju nadu Varteksa 34-godišnjeg napadača Matiju Smrekara i 22-godišnjeg napadača Matiju Kanceljaka. Ovaj dvojac režirao je pobjedu u današnjoj utakmici, a već u 18. kao plod njihove suradnje u vodstvo dolazi Zagorec.

Kanceljak je srušen na rubu kaznenog prostora gdje je lopta stigla do Smrekara, a on s 12 metara pogodio sami donji kut za vodstvo 1:0.

Mreže se nisu tresle sve do 66. minute kad Trnje izjednačava na 1:1. Domaćini su izgubili loptu na centru, uslijedilo je dubinsko dodavanje prema Kesseu koji prebacuje vratara i zabija za izjednačenje.

Nije dugo trajalo veselje Trnja jer do novog vodstva dolazi Zagorec u 77. minuti kad su Kanceljak i Smrekar istrčali kontru koju je realizirao potonji za 2:1. Samo dvije minute kasnije nova drama, a do izjednačenja dolazi Trnje. Bužanić je pogodio u 80. za 2:2 nakon ubačaja s desne strane.

I pred sami kraj triler u Krapini dobiva rasplet. Igrala se druga minuta sudačke nadoknade kad je Smerekar primio dugu loptu i ostavio je na 18 metara za Kanceljaka koji je pogodio za 3:2. No, tu rasplet ima još jedan dodatak jer u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Cruce-Corcy igra rukom u kaznenom prostoru domaćih, a sudac pokazuje na bijelu točku.

Bila je to posljednja prilika da se Trnje još jednom vrati u ovoj utakmici, ali nisu uspjeli. Ceraj je izveo kazneni udarac i pogodio vratnicu, a nakon toga je sudac označio kraj.

Zagorec je ovom pobjedom stigao do 33 boda i 10. mjesta na ljestvici te time i bijega od ispadanja iz lige. Trnju predstoji još borba za ostanak s obzirom da imaju samo bod više od Marsonije koja je u zoni za ispadanje, ali ima utakmicu manje.