SuperSport Hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 25.04.2023, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Jakov Titlić, Jerko Crnčić, Dario Kolarević
Arb Manaj 73'
Slaven Belupo

Sjajni Špeljak odveo Šibenčane do glatke pobjede protiv Slaven Belupa

Branimir Korać • utorak, 25.04.2023.

Slaven Belupo odigrao je skromnu utakmicu na Šubićevcu i upisao je zaslužen poraz 2:1. Domaćin je jednostavno bio bolji i zasluženo je slavio na krilima Karla Špeljaka...

Juan Camilo Mesa Antunez
56'
24
Amer Hiroš
80'
9
Dejan Radonjić
80'
30
Josip Knežević
90'

Zoran Zekić

Vrlo važna utakmica i za Šibenik i za Slaven Belupo okončana je glatkom pobjedom Šibenčana 3:1. Skroman nastup Slavena koji je pokazao malo toga, manje od domaćina i na kraju je zasluženo poražen.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka se domaćin puno bolje snašao na teškom terenu koji je natopio jak pljusak s početka susreta. Srećom kiša se kasnije smirila i nije stvorila lokve vode pa se moglo igrati normalnije na klizavom, ali prihvatljivom terenu.

Već u 18. minuti domaćin je bio blizu pogotku. Jako lijep pokušaj Dolčeka s 13-14 metara iskosa, nakon kraćeg tehniciranja opalio je prema suprotnom kutu i pogodio vratnicu.

U 25. minuti ponovno vratnica. Špeljak je povukao loptu i pucao s nekih 18 metara, lopta je išla lagano prema kutu i od vratnice se odbila van granica terena.

Jako dobru priliku imao je i Slaven Belupo u 27. minuti, Mudražija je probao iskosa s desetak metara, ali vratar domaćina nogom je odbio.

Pogodak je stigao u završnici prvog dijela. U 41 minuti odlična akcija domaćina, u konačnici je do lopte u 16 metara došao Dolček koji daje povratnu za Špeljaka, a on pogađa za 1:0.

Niti pet minuta kasnije već je 2:0. Prvo je Sušak nepotrebno komplicirao pa je Šibenik došao do lopte, Arai je vratio za Špeljaka koji puca pokraj loše postavljenog Kocijana i zabija za 2:0.

S dva gola u završnici prvog dijela Šibenik je u puno boljem raspoloženju otišao na odmor, a bolje je krenuo i u nastavak.

U 58. minuti Arai je iznenadio iskosa, očekivao se centaršut, ali on je iz slobodnjaka izravno pucao i lopta je pala na gredu.

Osam minuta kasnije imao je više sreće. Špeljak je uzeo loptu Mioču, doveo je do kaznenog prostora na njegovom rubu pronalazi Araija koji pogađa za 3:0.

Do kraja susreta gosti su smanjili na 3:1, Hoxha je gurnuo loptu u 16 metara za Manaja koji prolazi Rogića i iskosa pogađa praznu mrežu.

Završilo je s tih 3:1 na veliko zadovoljstvo domaćina koji će sutra s velikom pozornosti pratiti dvoboj između Gorice i Hajduka.